Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vladimir Putin jednal o formování nových dobrovolnických jednotek PMC Wagner Group

Vladimir Putin jednal s náměstkem ministra obrany Junusem-Bek Jevkurovem a plukovníkem ve výslužbě Andrejem Troševem, který byl součástí vedení skupiny Wagner, o formování dobrovolnických jednotek. Setkání se konalo v Kremlu.

  • vladimir-putin-jednal-o-formovani-novych-dobrovolnickych-jednotek-pmc-wagner-group

Vladimir Putin: Andreji Nikolajeviči, rád bych zahájil naše setkání rozhovorem s vámi.

Na minulém setkání jsme hovořili o tom, že se budete podílet na formování dobrovolnických jednotek, které mohou plnit různé bojové úkoly, primárně samozřejmě v zóně speciální vojenské operace.

Vy sám jste v takovém útvaru bojoval více než rok. Víte, co to je, jak se to dělá, víte o problémech, které je třeba vyřešit předem, aby bojová práce probíhala tím nejlepším a nejúspěšnějším způsobem.

Mimochodem, v tomto ohledu bych s vámi rád hovořil o otázkách společenského charakteru. Udržujete vztahy se svými kamarády, se kterými jste spolu bojovali, a nyní pokračujete v plnění těchto bojových misí.

Vytvořili jsme fond „Obránci vlasti“ a mnohokrát jsem řekl a chci znovu zdůraznit: bez ohledu na postavení osoby, která plní nebo plnila bojové úkoly, musí být sociální záruky pro všechny naprosto stejné. Pro zemi, pro vlast, nezáleží na tom, v jakém postavení člověk bojoval a bránil vlast. I na toto téma si proto dnes popovídáme.

Andrej Trošev nyní zastupuje tu část Wagnerovců, která již podepsala smlouvu s ruským ministerstvem obrany a někteří z nich již znovu bojují na Ukrajině (tu druhou část zastupuje zemřelým Prigožinem určený nový velitel PMC Anton Elizarov - dobyvatel Soledaru - tato část se chystá podepsat smlouvu s Rosgvardií a poté se také vrátit do bojů v zóně SVO).

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře