Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Světové společenství je otřesené teroristickými útoky ve Volgogradu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Počet obětí dvou teroristických útoků ve Volgogradu dosáhl 34. Více než 60 je v nemocnicích s traumaty různé těžkosti. Světové předáci vyslovují soustrast rodinám zahynulých a postižených při atentátech ve Volgogradu a označují tyto exploze za šokující a bestiální.

  • svetove-spolecenstvi-je-otresene-teroristickymi-utoky-ve-volgogradu

Prezident RF Vladimir Putin začal již v prvních hodinách po explozi dostávat soustrastná poselství od vysokých představitelů různých států a vedoucích mezinárodních organizací. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun prohlásil v telefonním rozhovoru s Vladimirem Putinem o své solidaritě v boji s terorismem, sdělil tiskový tajemník hlavy OSN Martin Nesirki:

-Generální tajemník je šokován zprávou o hrozných teroristických útocích v Rusku. Rozhodně odsoudil zločiny a vyslovuje nejhlubší soustrast rodinám zahynulých, vládě a lidu Ruské federace.

Soustrast vyslovil rovněž britský premiér David Cameron, izraelský prezident Šimon Peres a premiér Benjamin Netanjahu, zástupkyně Rady národní bezpečnosti při Bílém domu Keytlin Heyden, předseda Eurokomise a generální tajemník NATO, předáci zemí SNS a mnoha dalších zemí. Všichni prohlásili, že jsou připraveni k aktivní spolupráci s úřady RF ve vyšetřování útoků.

Rusko „neustoupí a bude pokračovat v tvrdém a důsledném boji se zákeřným nepřítelem, který nepozná hranice a může být zastaven pouze společným úsilím," praví se v oficiálním prohlášení ruského ministerstva zahraničí, které zveřejnil ředitel oddělení informací a tisku Alexandr Lukaševič:

-Terorismus je vždy zločin a trest má být neodvratný. Dnes jako nikdy potřebujeme mezinárodní solidaritu v odporu jeho ideologii násilí a extremismu.

Ve Volgogradu byly zrušeny všechny novoroční zábavné akce a vyhlášen pětidenní smutek do 3.ledna. Na pokyn prezidenta Putina byla posílena bezpečnostní opatření po celém Rusku.

Zdroj: http://czech.ruvr.ru/2013_12_31/Svetove-spolecenstvi-je-otresene-teroristickymi-utoky-ve-Volgogradu/

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře