Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Svaz lidových republik ( SNR – Novorosia)

Neuznaný stát ve východní Evropě, konfederace Doněcké a Luganské republik, počet obyvatel - 6 592 894, území o rozloze 53 201 км².

 

Název státu představuje kontinuitu stejného názvu carského Ruska, části, kterého byl Donbas….

O vznicích státu bylo oznámeno 24 května 2014, na základě referenda v regionech, následkem kterého nelegitimní Kyjevská vláda zahájila proti jejím obyvatelům kárnou operaci, které každým dnem vyhrocuji situaci, umírají děti, ženy, staré lidé a mládež, které není lhostejná budoucnost jejich země, domova a domova jejích děti. Jen svět nevidí anebo nechce vidět to, co se dnes děje na východě bývalé Ukrajiny.

  • svaz-lidovych-republik-snr-novorosia

 

Novorosia, podle jejích zakladatelů musí byt svazem nezávislých státu, s právem secese a právem vstupu.

Ústava Novorosii bude přijata během tří měsíců po přijeti ústavy Doněcké a Luganské Lidových republik.

Novinář Bogdan Butkevič v přímém přenosu Ukrajinské televize Horomadske.tv 1.srpna 2014 - 23:40 prohlásil:

"Donbas – to není jen depresivní region. Je tam strašné množství nepotřebných osob (...) Absolutně vědomě o tom mluvím. V Doněcké oblasti jsou asi 4 miliony obyvatel. A nejméně půldruhého milionu zbytečných (...) My nepotřebujeme chápat Donbas. Musíme chápat ukrajinský národní zájem. A Donbas je třeba použít jako zdroj (...) Pokud jde o Donbas: neznám recept, jak to udělat rychle. Ale nejdůležitější co je nutno udělat: jsou tam lidé, kteří se musí prostě zabít,"

Lidový gubernátor Pavel Gubarev zdůraznil:

„Nikdy neuznáme prezidenta a parlament Ukrajiny. Doněcká a Luganská republiky jsou nezávislými státy. To je můj postoj. Proto, uznání prezidenta a vlády podmíněno uznáním nezávislosti republik Donbasu. A za druhé, Kyjev musí okamžitě stáhnout své jednotky z naší země a zastavit veškeré vojenské operace.“

31.5.2014 oficiálně schválena státní vlajka Novorosii.

Prohlášení Veřejné Rady Novorosii

Novorosii vidíme jako stát, kde budou uznávaně tradice bratrského společenství lidi, bez sociálních a etnických rozdílů. Suverenita a identita Ruského světa byla vždy stavena na integraci a sjednocení různých kultur, tradic a národů.

Našimi hodnoty jsou vzájemné obohacování kultur a lidi, internacionalismus, antifašismus, spravedlnost a solidarita. Naším cílem je vytvořit společnou budoucnost pro všechny občany naší země, kde nikdo nebude stíhán za svůj jazyk, původ nebo náboženské vyznání.

Novorosia je země, kde se kloubí svoboda a úcta k tradičnímu náboženství a pravoslaví.

Jsme pro transformaci společnosti na demokratických základech, překonání dominantního postavení oligarchie a pro rovnost všech členu naší společnosti, pro rovnost nejen dle ústavy, ale v praxi, s rovným právem všech k tradicím kultury, vědy, s právem na vzdělání a mateřský jazyk.

Budeme bojovat za společnost, jejíž občané máji důstojné pracovní podmínky a podporu zaměstnanosti, dostupné a kvalitní vzdělání a zdravotní péči, důstojné důchody a životní úroveň. Naší prioritou je zajistit blahobyt a sociální práva každé rodině.

Vidíme budoucnost Novorosii demokratické, založené na důvěře vládě, s přístupem občanů k rozhodování. Země, kde bude místo na existenci různých ideologií - s výjimkou nacismu a rasismu.

Vidíme budoucí Novorosii místem, kde moderní ekonomika založená na modernizaci průmyslu, rozvoji vědy a racionálního využívání tvůrčího potenciálu lidí.

Jsme přesvědčeni, že náš boj a náš závazek k lepší budoucnosti je pokračováním velkých dějin Ruska, Ukrajiny a moderní euroasijské historii, kde občané dnes spojily své síly…

Novorosia má být otevřeným projektem pro realizaci proklamovaných hodnot a principů, s právem své státní nezávislosti.

Novorosia si klade za cíl poskytnout přístav pro realizaci myšlenek, nadějí a tužeb všech lidí, upřímně obávajících o osud své vlasti, kteří se snaží, aby byla šťastná a prosperující.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře