Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Šojgu se sešel s velitelem armády Nikaragui a velitelem ozbrojených sil Burkiny Faso

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu během dnešních rozhovorů v Národním centru řízení obrany Ruské federace jednal s vrchním velitelem armády Nikaragujské republiky Juliem Avilesem Castillem o perspektivních projektech ve vojenské a vojensko-technické oblasti. Rozhovory proběhly v přátelské atmosféře a potvrdily vzájemnou ochotu dále prohlubovat komplexní spolupráci mezi oběma resorty obrany.

  • sojgu-se-sesel-s-velitelem-armady-nikaragujske-republiky-juliem-avilesem-castillem
  • sojgu-se-sesel-s-velitelem-armady-nikaragujske-republiky-juliem-avilesem-castillem
  • sojgu-se-sesel-s-velitelem-armady-nikaragujske-republiky-juliem-avilesem-castillem
  • sojgu-se-sesel-s-velitelem-armady-nikaragujske-republiky-juliem-avilesem-castillem
  • sojgu-se-sesel-s-velitelem-armady-nikaragujske-republiky-juliem-avilesem-castillem

Šéf ruské armády poznamenal, že "Rusko rozvíjí rovnocennou spolupráci s Nikaraguou v širokém spektru otázek společného zájmu, a to i v oblasti obrany".

"Vysoce si ceníme dvoustranné interakce na mezinárodní scéně. Naše země se drží společných postojů v klíčových otázkách globální a regionální bezpečnosti," uvedl Sergej Šojgu.

"Odmítáme diktát a politický nátlak, který se ve světě šíří v důsledku přechodu západních států v čele se Spojenými státy od diplomacie k vydírání a hrozbám. S Nikaraguou a dalšími podobně smýšlejícími zeměmi tomu budeme čelit, upozorňovat na nepřípustnost takového jednání," řekl Sergej Šojgu.

Vrchní velitel armády Nikaragujské republiky Julio Aviles Castillo zase uvedl, že "Ukrajina byla opakovaně zneužita NATO, které je vedeno Spojenými státy, a snaží se tímto způsobem mimo jiné otevřít rány ukrajinskému lidu. Ruský lid nebojuje proti ukrajinskému lidu. Ukrajina bojuje s Ruskem jménem NATO a snaží se tímto způsobem podkopat bezpečnost Ruské federace. A snaží se vnést destabilizaci, snaží se vést provokativní válku."

Julio Aviles Castillo rovněž poznamenal, že USA a jejich spojenci se snaží destabilizovat země, "které se nacházejí blízko Ruska, blízko Číny - snaží se na ně mít destruktivní vliv". "To vše není náhoda. A situace kolem Ukrajiny není náhoda. Vše vychází z vojenské aliance, kterou všichni dobře známe, a v rámci dalších vojenských aliancí, které vytváří západní svět," zdůraznil vrchní velitel armády Nikaragujské republiky.

"Podstatné je," poznamenal, "že pravda je na straně Ruska. Protože bezpečnost Ruska byla skutečně ohrožena a lidé na jihovýchodě Ukrajiny byli pravidelně napadáni."

"Od roku 2014 Západ využíval Ukrajinu ke snaze ohrozit Ruskou federaci. Jsme si dobře vědomi toho, že hranice Ukrajiny s Ruskem je tisíc kilometrů a z Ukrajiny do Moskvy je to necelých tisíc kilometrů, a vzhledem k tomu je tato otázka dost problematická, pokud mluvíme o bezpečnosti země," řekl vojenský velitel.

Video: https://vk.com/video-35660695_456378243

+ BONUS ------------------ 

Ministr obrany Ruské federace, armádní generál Sergej Šojgu, jednal s ministrem obrany a záležitostí veteránů Burkiny Faso, brigádním generálem Kassoumem Coulibalym.

Během setkání projednali otázky dvoustranné vojenské spolupráce. Šéfové vojenských rezortů se dohodli na posílení a budování obranných vazeb mezi Ruskem a Burkinou Faso.

video:
https://vk.com/video-35660695_456378266

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2023-11-07 20:32
Daší důkaz o zásadní globální změně k lepšímu. BRICS+ vede k mírové a kooperační prosperitě. DS ChM bažiba v USA je a nebo brzy bude předmětem vojenských tribunálů, Trumpovy Bíle klobouky ovládají velení US letectva a námořnoctva i část pozemních sil. Sbírka důkazů o volebních podvodech stačí na usvědčení všech, kteří se na nich podíleli. Vyhlášení dohody GESARA se rychle blíží, svobodné volby zabezpečí kvantová technologie a osobní identifikace každého voliče. Veškeré zdroje zločinců budou uloženy ve fondech a následně spravedlivě rozděleny mezi lidi.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře