Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ruským vězňům pod Uralem hrozí smrt v plamenech

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • gulazek
Předseda ruské liberální strany Jabloko Sergej Mitrochin se včera obrátil na ministra pro mimořádné situace Sergeje Šojgu a na prezidenta Mordovie, která je součástí Ruské federace, aby přijali co nejrychleji opatření na evakuaci vězňů odpykávajících si trest v poťmenských trestaneckých táborech.

Ti se totiž ocitli v obklíčení několika lesních požárů. Situace se vyostřila poté, kdy vyšlo najevo, že jediná úniková cesta, železnice, byla nedávno demontována, a vězně není jak evakuovat. Informoval o tom internetový zpravodajský server regiony.ru.
Po nebezpečném přiblížení lesních požárů k táborům v Mordvinsku na východě evropské části Ruska byly pro 15 000 vězňů ve dvaceti táborech vypraveny evakuační vlaky, ale ukázalo se, že železnice byla v roce 2006 demontována, ačkoli na mapě Ministerstva pro mimořádné situace figuruje jako existující úniková cesta. Vězni se ocitli v ohrožení života poté, co se plameny přiblížily do vzdálenosti pouhých 200 metrů od ostnatých drátů.
Sergej Mitrochin zároveň odeslal na Generální prokuraturu žádost o prověření, kdo nese za likvidaci tratě odpovědnost a zahájení trestního stíhání.
V táborech jsou kromě mužů i ženy a děti, které jejich matky vychovávají ve výkonu trestu.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře