Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruský úder na Lvov

Ozbrojené síly RF dnes provedly úder na strategické objekty a strategické rezervy ve městě Lvov na západě Ukrajiny, nedaleko polských hranic. Útok měl svůj vojenský, ale i politický kontext.

K těm vojenským patří skutečnost, že Rusové pravděpodobně použili rakety Kalibr s mimořádně vysokou ničivou silou v hlavicích, které zasáhly areál Akademie pozemních sil Ukrajiny.

  • rusky-uder-na-lvov

V areálu se nacházelo přibližně 800 vojáků a zahraničních poradců. Podle ukrajinských zdrojů údery zničily také mnoho ukrajinských a západních vojáků a důstojníků a více než 30 budov: sklady munice, která byla právě přivezena ze Západu, sklady zbraní, vozový park, čerstvě dodané britské tanky Challenger, kanceláře a kasárna a také ubytovny pro důstojníky a jejich rodiny. Bohužel právě z důstojnických ubikací pocházejí civilní oběti útoku.

K útoku Rusové použili Kalibry s vylepšenou elektronikou, aby se vyhnuly systémům protivzdušné obrany, a s hlavicemi s mohutnou trhavou silou. Tělo vylepšených Kalibrů je podobné tělu hypersonických střel Avangard. Bojové hlavice Kalibrů měly sílu asi 18 tun TNT. Jedna taková střela je údajně schopna rozbít blok domů "na cihly".

Politický rozměr úderu na Lvov souvisí s tím, že těsně před summitem NATO ve Vilniusu ukázali Rusové pánům z NATO "zuby". Ukázali západním lídrům, že pokud budou chtít poslat na Ukrajinu vojáky, nebudou v bezpečí nikde - ani v dosud relativně klidném Lvově no.....

Naše média převzala zprávu o úderu ve Lvově -jak jinak- od zdrojů v ukrajinské tajné službě FSB. Těžištěm kyjevských "informací" tedy nejsou vojenské škody, ale politováníhodné "vedlejší" civilní oběti. Věc je popisována tak, jako by Rusové cílili na civilní činžáky. Zajímavé: když předevčírem rakety Storm Shadow zasáhly ruskou nemocnici v Makejevce /s hospitalizovanými více než 300 lidmi/, naše média tehdy mlčela...

Když už je řeč o raketách Storm Shadow, - známý ruský vojenský zpravodaj Rudenko zveřejnil na Telegramu video, na němž jednu z těchto raket ukazuje. Raketa se dostala do rukou Rusů poté, co ji Ukrajinci prodali přímo Rusům za několik set dolarů. Kdy a kde k "transakci" došlo, Rudenko z pochopitelných důvodů neupřesnil. V reakci na video se britská MI6 začala znepokojovat. Už má vlastní metody, jak celou záležitost vyšetřit a identifikovat a porazit "obchodníky se zbraněmi".

Jak je vidět, všemocná síla obchodu se projevuje /navzdory rizikům/ i na ukrajinské frontě. Peníze jsou tradičně tím nejdůležitějším.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Hades 2023-07-09 12:08
pepane, hlavo tupá, a kolikrát zničili třeba Himars?
Citovat
#1 Pepan 2023-07-07 17:49
Tak co? Ještě budete všichni a vše cpát ukradincům? Oni si Rusové na těchto vzorcích vytvoří obranu a jak je vidět dělají to velmi dobře. Nevěřte tomu, že to je první případ, ono se vše ani nemůže pustit "ven". Proto jsou už v tzv. západě výrobci zbraní tak nervózní že jejich zbraně nemají tu účinnost jak si představovali.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře