Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ruský systém PVO S-350 (+ video)

Plně automatizovaný ruský systém PVO dokáže jako první na světě, díky umělé inteligenci sestřelovat nepřátelské vzdušné cíle !!!

Ruský systém PVO S-350 poprvé sestřelil ukrajinský letoun v plně automatickém režimu !!!

Ruský protiletadlový raketový systém S-350 Vitěz sestřelil ukrajinské letadlo v zóně speciální operace v plně automatickém režimu bez účasti operátora, takový režim činnosti byl v bojových podmínkách vyzkoušen poprvé na světě.

  • rusky-system-pvo-s-350

"Protiletadlový raketový systém Vitěz v zóně speciálních operací poprvé na světě v bojových podmínkách provedl plně automatickou, bez účasti operátora, detekci, sledování a zničení ukrajinských vzdušných cílů. Střely systému sestřelily několik ukrajinských bojových letadel a bezpilotních letounů," uvedl mluvčí agentury.

Dodal, že bojová posádka pouze monitorovala činnost komplexu.

"Automatický režim byl realizován na principu nepřehlasování rozhodnutí prvků umělé inteligence komplexu člověkem v rámci rozvíjející se situace vzdušného boje, to znamená, že operátor jednoduše nezasahoval do práce komplexu, čímž potvrzoval algoritmus činnosti zvolený automatickým systémem," upřesnil zdroj.

Podle slov tazatele pracoval Vitěz současně v režimu aktivního i pasivního radaru. Tento způsob zvyšuje odolnost komplexu vůči rušení a také jeho schopnost detekovat a klasifikovat cíle.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2023-05-24 14:11
Takže AI v RF má řádový náskok před AI v USA a v celém euroatlantickém systému a navíc slouží tomu, čemu sloužit má - obraně vlasti a jejích obyvatel. K čemu tzv. autonomní auta, které může kdekdo cracknout a poslat je proti protijedoucímu autu, proti skále nebo ze srázu?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře