Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

RUSKO CHYSTÁ ODVETNÝ ÚDER PROTI MOV I WADA KVŮLI «VRAŽEDNÝM» SANKCÍM

Rusko chystá odpověď na rozhodnutí MOV ve vztahu k ruské olympijské reprezentaci.

Úřady budou v blízké budoucnosti projednávat možnost uplatnění sankcí vůči vedení WADA (Světová antidopingová agentura). Podle zpráv médií bude 12.prosince tato otázka projednávána na zvláštním zasedání Rady federace, kterého se zúčastní senátoři, poslanci, diplomaté i ruští sportovci. Vedoucí komise Rady federace pro ochranu státní suverenity a prevence vměšování do vnitřních záležitostí země, Andrej Klimov, uvedl, že většina členských států WADA jsou zároveň země NATO. Tyto státy systematicky diskreditují obraz Ruské federace na mezinárodní scéně. O tom, jaká odvětná opatření by mohla Moskva přijmout, je v současné době známo následující.

  • rusko-chysta-odvetny-uder-proti-mov-i-wada-kvuli-vrazednym-sankcim

Je třeba poznamenat, že hlavou WADA je představitel Velké Británie Sir Craig Reedie. Místo víceprezidenta také zaujímá zástupkyně členského státu NATO – Norska – Linda Helleland. Mezi 38 členy nejvyššího orgánu Světové antidopingové agentury, který činí veškerá rozhodnutí, není jediný zástupce Ruska.

Je docela možné, že na mimořádné schůzi dne 12. prosince bude zváženo uvalení sankcí vůči vedoucím představitelům WADA a ukončení financování organizace. Podle Vladimíra Jabarova, místopředsedy Výboru pro zahraniční věci Rady federace, tímto vedení WADA ukázala svou pravou tvář. Vysvětlil, že „hrají podle dvojích nebo dokonce trojích pravidel, jedny podporují a druhé diskreditují. Odehrálo se mnoho skandálů se sportovci z USA či Velké Británie, ale WADA se to rozhodla prostě ignorovat. „
 
zdroj:http://tadesco.cz/rusko-chysta-odvetny-uder-mov-i-wada-kvuli-vrazednym-sankcim/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře