Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

RUBL, JUAN, RUPIE vstupují na scénu, dolar je za oponou

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ruské ministerstvo financí je připraveno k radikálnímu povýšení role ruského rublu ve vývozních operacích a zároveň k snížení podílu dolarových transakcí. Tato zpráva je z hlediska vnímání síly světových měn poměrně zásadní, protože bude mít negativní dopad na USD a ovlivní RUB, CNY a INR. Zástupci vlády věří, že ruský bankovní sektor je připraven zvládnout zvýšený počet rublových transakcí, citují „hlas Ruska“ ruská média.

  • rubl-juan-rupie-vstupuji-na-scenu-dolar-je-za-oponou

Podle ruské zpravodajské agentury vláda uspořádala 24. dubna zvláštní setkání s cílem nalézt řešení jak se zbavit dolaru v ruských vývozních operacích. Setkání se zúčastnili špičkoví odborníci z oblasti energetiky, bankovnictví a vládních agentur a řada opatření byla navržena jako odpověď na americké sankce proti Rusku. Následně toto setkání s cílem „de-dolarizace“ dolaru v obchodním styku se zahraničními partnery potvrdil první náměstek předsedy vlády Ruské federace, Igor Šuvalov, který uvedl, že nikdo z oslovených expertů a zástupců bank nenašel jakýkoliv problém s plánem vlády na zvýšení podílu rublových transakcí.

Díky dalším ekonomickým sankcím je Rusko nuceno odstoupit od obchodního systému USD a výhradně vstoupit do obchodního systému s Čínou a Indií. Jinými slovy, v příštím týdnu pravděpodobně proběhne událost, která prolomí mnoho ekonomických stereotypů. Uzavření ekonomického „Svatého grálu“, tedy dohody o dodávkách plynu mezi Ruskem a Čínou, bude uskutečněno výlučně v RUB (rublech) nebo CNY (yuanech), ne v USD. A to může způsobit změnu vnímání dolaru, jakožto hlavní rezervní světové měny.

zdroj:https://zlataky.cz/o_nas_pro_novinare_analyzy_article.html?article_id=61

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře