Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

RF aktivovala největší jadernou ponorku!

RF nyní oficiálně uvedla do provozu největší jadernou ponorku na světě, která může nést osm torpéd typu Apokalypsa.

Tyto superzbraně jsou vlastně jadernými podvodními drony, které jsou navrženy tak, aby se ukryly u pobřeží cílové země a po obdržení satelitních povelů odpálily své jaderné hlavice, čímž vytvoří vysoce ničivou radioaktivní vlnu tsunami, která zcela zaplaví pobřežní oblasti cílové země.

  • rf-aktivovala-nejvetsi-jadernou-ponorku

Tím se stávají neviditelnými! Ponorka K-329 Belgorod je jediná svého druhu na světě a údajně dokáže plout ohromující rychlostí 200 km za hodinu pomocí tajného, vysoce pokročilého pohonného systému.

Oficiálně nesou bezpilotní letouny Poseidon hlavice o síle 2 megatun, ale z jiných zdrojů jsme získali informace, že Rusko je může vybavit hlavicemi o síle 100 megatun, což je více než 6000krát silnější než atomová bomba použitá nad Hirošimou.

Zdroj: https://jankratky.blog.pravda.sk/2022/10/06/rf-aktivovala-najvacsiu-nuklearnu-ponorku/

+ BONUS ------------------------------

Ruská ponorka Belgorod s nukleárními drony Poseidon zachycena na snímcích

Milan Šurkala
 
Drony nemusí být jenom zábavou pro létání, při které natáčí video. Tímto termínem lze označit i bezpilotní letouny nebo autonomně se pohybující ponorky. A právě ruské drony Poseidon, které mohou pod vodou nést nukleární nálože, jsou tématem posledních dní.
 
Ruskoukrajinský konflikt plní stránky médií ať po vojenské stránce, tak i třeba po hospodářské nebo humanitární. Společnosti utíkají z Ruska, zavírají zdejší továrny i pobočky (naposledy např. Nvidia), mnohé zde ukončily dovoz a prodej svých produktů. Pokud se ale vrátíme ke stránce vojenské, v posledních dnech tu máme především ruskou ponorku Belgorod a její nukleární drony Poseidon. Ponorka totiž byla zachycena koncem září na satelitních snímcích u Barentsova moře a okolí (resp. se předpokládá, že je to ona). Nukleární ponorka BS-329 Belgorod je sice novým přírůstkem do flotily ponorek Ruska, neboť byla dokončena teprve nedávno a v ruském námořnictvu je oficiálně od 8. července, její historie se ale začala psát už v roce 1992. Tehdy byla projektována jako 154metrová, nicméně její dnešní délka je okolo 184 metrů a je tak největší ponorkou vůbec. Váží 30 tisíc tun a může dosahovat rychlosti 32 uzlů (59 km/h).
 
Na jaderné ponorce by nebylo nic až tak zvláštního, větší zájem totiž vzbuzují torpéda Poseidon. Jde v podstatě o podmořské drony (Unmanned Underwater Vehicle - UUV) s jaderným pohonem, které mohou nést klasické, ale i jaderné hlavice. Hovoří se o tom, že se mohou autonomně pohybovat rychlostí 70 uzlů (130 km/h), některé zdroje pak hovoří dokonce až o 100 uzlech (185 km/h). Mají mít možnost vyhýbat se střelám, být schopné rychle reagovat a měnit svou rychlost ve všech třech osách, aby se vyhnuly zásahu. Od vypuštění mohou urazit vzdálenost až 5400 námořních mil, což odpovídá 10 tisícům km (což z nich dělá interkontinentální zbraň).
 
Mohou se pohybovat v hloubce až 1000 metrů. Samotný dron má na délku 24 metrů a jeho průměr se odhaduje na 1,6 až 2 metry. Pokud jde o jadernou nálož, poslední informace hovoří o tom, že může dosahovat síly 2 megatun (ale objevily se i názory o 100 megatunách). Exploze pod vodou by mohla znamenat jednak radioaktivní zamoření, tak také ničivou vlnu tsunami. Poseidon je jednou ze šesti ruských "super zbraní", které byly představeny v roce 2018 a díky těmto vlastnostem není divu, že dostala přezdívku "zbraň apokalypsy".
 
Hovoří se nicméně o tom, že finální verze Poseidonu by se měly objevit až v roce 2027, první testy však měly proběhnout už před 4 lety. Předpokládá se, že nynější pohyb ponorky má sloužit k testům torpéd jako takových a nikoli k testům jaderných výbuchů. Belgorod by měl mít schopnost nést na palubě šest těchto torpéd. Rusko nařčení z testů odmítá s tím, že jde o "nukleární rétoriku Západu".
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře