Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putin dělá všechno správně

 

Propagandistický útok na Rusko se stává stále otevřenějším. Prezidenta Putina nejenže líčí jako diktátora, ale pokoušejí  se ho představit jako hlavního viníka ukrajinské krize.

  • putin-dela-vsechno-spravne

 

O tomto problému budeme hovořit s filosofem Diegem Fusarem z Milánské univerzity Vita Salute San Raffaele. Fusarův pohled na současný svět se prudce liší od názorů většiny představitelů západní myšlenky, jejichž hlasy sladěně vyjadřují zcela určitou pozici.

Zpravodaj: V současných podmínkách, mj. v kontextu občanské války na Ukrajině, se podniká informační útok na Rusko a na jeho prezidenta. Co si o tom myslíte?

Diego Fusaro: Myslím si, že jsme skutečně svědky naplánovaného dlouhodobého útoku na Rusko a na prezidenta Putina. Vysvětluje se to tím, že velká světová velmoc se postavila proti novému světovému řádu, který vytvářejí američtí imperialisté od r. 1989. Je zřejmé, že útok na putinovské Rusko se uskutečňuje pomocí barevných revolucí, a také vojenskými prostředky, cestou rozmístění nových vojenských základen na území států sousedících s Ruskem. Současně se provádí cílevědomá politika ničení ruské kultury: vzpomeňte si na případ Pussy Riot. Tato operace má za cíl zničení ruské kultury a ruské identity s tím, aby se stala tato země snadnou kořistí imperialistů, kteří uskutečňují globalizaci pod vedením USA.

Avšak skutečnost, že veřejné mínění a objektivní informace se podrobují manipulacím s cílem pošpinit ruského prezidenta, ukazuje, že Putin dělá všechno správně.

Zpravodaj: Myslíte si tedy, že Západ se pokouší podmanit si ty regiony světa, kde se ještě nezakotvily „dominující“ myšlenky unifikovaného pohledu na svět?

Diego Fusaro: Samozřejmě! To, čemu ostýchavě říkají globalizace, je ve skutečnosti světová agrese kapitalistického globálního trhu. Vezměme to, co ve svých knihách označuji za ideologii jednotvárnosti. Kapitál, který usiluje o globalizaci, chce všude vidět jedno a totéž: zboží, zásady organizace ekonomiky, angličtinu, stejný způsob života a způsob vyjádření, jednomyslnost. Kapitál doby globalizace nenávidí rozdíly a snaží se je potlačit, aby nastolil všude stejný pořádek, stejný systém. V tomto smyslu je Putinovo Rusko, které se brání podobnému pořádku a hájí multipolaritu světa včetně jejich kulturních tradic, jedním z hlavních terčů globalizátorů pod velením USA.

Zpravodaj: Doktore Fusaro, a jakou alternativu nabízíte vy, mj. ve vaší poslední knize Budoucnost patří nám?

Diego Fusaro: Ve své knize Budoucnost patří nám uvažuji o předpokladech, přesněji řečeno, o ontologických kořenech eventuálního obrození světa. Za těmito „moudrými“ slovy stojí ve skutečnosti jednoduchá myšlenka: abychom změnili svět, musíme především věřit, že ho změnit můžeme. Abychom se bránili globalizaci, musíme věřit, že je to v našich silách. Odpor je nejen možný, je nutný pro přežití zeměkoule, jinak zahyne pod vládou tržního kapitalismu, který se změnil ve světové náboženství.

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2015_01_06/Diego-Fusaro-Putin-dela-vsechno-spravne-9589/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 topmisuge@seznam.cz 2015-01-12 10:13
již delší dobu sleduji výkřiky Ademuse Otrandy.Otrando ty Lotrando tvé diskuze jednoznačně říkají - jsem de--l,neznající dějiny,a podle fotky mladej neskušenej trouba.Tento web je seriózní a vo---vé jako ty zde nemají úspěch.Jdi na politický bulvár Parlamentních novin a tam zvracej své hovadiny.Tam z tebe budou mít radost ,zde jen čeříš vodu a zbytečně smrdíš Amiku.Tvé názory jsou až k smíchu a potom k pláči jak může někdo tak mladej být tak b....ej .Tak ať se ti daří na PL.-tady neotravuj.Pokud jsi tento článek nepochopil ,nepochopíš nic.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře