Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Prohlášení MZV Ruska ohledně sankcí USA proti Rusku

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nový balíček amerických sankcí vůči Rusku hodnotíme jako primitivní pokus pomstít se za to, že události na Ukrajině se nerozvíjejí podle scénáře Washingtonu. Nehorázná a neopodstatněná snaha dávat Rusku za vinu občanskou válku v sousední zemi, jež je následkem hluboké vnitřní krize a má již četné oběti, svědčí o fiasku strategie USA a jejich kyjevských klientů zklidnit silou celkovou nespokojenost národa.

  • prohlaseni-mzv-ruska-ohledne-sankci-usa-proti-rusku

 Místo toho, aby přivedl k rozumu ukrajinské vedení, které proti obyvatelům Donbasu a Luhansku poslalo letadla, těžké dělostřelectvo a obrněnou techniku, Bílý dům fakticky vybízí ke krveprolití. Ve snaze se cynicky zbavit odpovědnosti hrubě překrucuje fakta a opět mává svojí oblíbenou zbraní – obuškem sankcí.

Nejednou jsme říkali, že mluvit s Ruskem jazykem sankcí, ať by byly jakéhokoli rozměru, je zbytečné. K ničemu dobrému tato cesta nepovede. To se týká i ohrožení aktiv ruských společností. Ty, kteří uvěřili ve vlastní výjimečnost a právo diktovat svoji vůli ostatnímu světu, nutně čeká hořké zklamání.

Je všeobecně známo, že sankce jsou dvousečnou zbraní. V důsledku jakýchkoli omezení hospodářské a finanční spolupráce budou mít vážné problémy i podnikatelské kruhy samotných USA, které budou muset platit účty Bílého domu. Takové chování administrativy B. Obamy se rovněž nutně odrazí na možnostech naší vzájemné spolupráce v mnoha jiných oblastech.

Jestliže se Washington rozhodl, že zruinuje rusko-americké vztahy, stane se tak jen jeho vinou. My jsme byli a budeme připraveni ke konstruktivní spolupráci se všemi státy, včetně USA, na zásadách rovnoprávnosti, nevměšování do vnitřních záležitostí a reálného respektování zájmů druhé strany. Nehodláme trpět vydírání, vyhrazujeme si právo na odvetná opatření.

17. července 2014

Facebook komentáře