Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prohlášení MZV Ruska ohledně sankcí USA proti Rusku

Nový balíček amerických sankcí vůči Rusku hodnotíme jako primitivní pokus pomstít se za to, že události na Ukrajině se nerozvíjejí podle scénáře Washingtonu. Nehorázná a neopodstatněná snaha dávat Rusku za vinu občanskou válku v sousední zemi, jež je následkem hluboké vnitřní krize a má již četné oběti, svědčí o fiasku strategie USA a jejich kyjevských klientů zklidnit silou celkovou nespokojenost národa.

  • prohlaseni-mzv-ruska-ohledne-sankci-usa-proti-rusku

 Místo toho, aby přivedl k rozumu ukrajinské vedení, které proti obyvatelům Donbasu a Luhansku poslalo letadla, těžké dělostřelectvo a obrněnou techniku, Bílý dům fakticky vybízí ke krveprolití. Ve snaze se cynicky zbavit odpovědnosti hrubě překrucuje fakta a opět mává svojí oblíbenou zbraní – obuškem sankcí.

Nejednou jsme říkali, že mluvit s Ruskem jazykem sankcí, ať by byly jakéhokoli rozměru, je zbytečné. K ničemu dobrému tato cesta nepovede. To se týká i ohrožení aktiv ruských společností. Ty, kteří uvěřili ve vlastní výjimečnost a právo diktovat svoji vůli ostatnímu světu, nutně čeká hořké zklamání.

Je všeobecně známo, že sankce jsou dvousečnou zbraní. V důsledku jakýchkoli omezení hospodářské a finanční spolupráce budou mít vážné problémy i podnikatelské kruhy samotných USA, které budou muset platit účty Bílého domu. Takové chování administrativy B. Obamy se rovněž nutně odrazí na možnostech naší vzájemné spolupráce v mnoha jiných oblastech.

Jestliže se Washington rozhodl, že zruinuje rusko-americké vztahy, stane se tak jen jeho vinou. My jsme byli a budeme připraveni ke konstruktivní spolupráci se všemi státy, včetně USA, na zásadách rovnoprávnosti, nevměšování do vnitřních záležitostí a reálného respektování zájmů druhé strany. Nehodláme trpět vydírání, vyhrazujeme si právo na odvetná opatření.

17. července 2014

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře