Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Osudové příběhy lidské statečnosti a sounáležitosti z tragédie, kterou bylo napadeno Rusko (z Russkoj Vesny)

Školák a ochranka zachránili při teroristickém útoku v Crocusu 150 lidí (VIDEO)

23.03.2024 - 22:30

Školák ze šaten a ochranka zachránili při teroristickém útoku na radnici Crocus více než 150 lidí.

15letý školák Islam zachránil více než sto lidí. Když se začalo střílet, pracoval na poloviční úvazek v šatnách, vše provedl podle instrukcí: podařilo se mu přesměrovat dav lidí běžících do slepé uličky na správnou cestu a dovést je do bezpečí ulice.

  • osudove-pribehy-lidske-statecnosti-a-sounalezitosti-z-tragedie-kterou-bylo-napadeno-rusko-z-russkoj-vesny
Člen ochranky Crocusu, 47letý Alexej Osanushkov, neopustil své stanoviště a zachránil desítky návštěvníků tím, že jim ukázal, kam mají běžet, to do té doby, než narazil na skupinu lidí, kteří se nadýchali kouře.

Nejprve se skrývali v obslužných místnostech níže, ale brzy se kouř dostal i tam. Všichni byli v šoku, na pokraji paniky, ale Alexejovi se podařilo lidi uklidnit a odvést je na bezpečné místo.

 
...Video s patnáctiletým Islamem se objevilo den předtím: mladík ukazoval cestu do bezpečí všem, kteří v panice prchali z koncertního sálu poté, co začala střelba, a sám šel jako poslední. Později řekl, že se bál, ale "je lepší obětovat se, než nechat zemřít stovky lidí".
 
"Věděl jsem, že pokud nebudu reagovat, ztratím svůj život a životy mnoha lidí. Upřímně, bylo to velmi děsivé. Máma byla v šoku, brečela, protože jsem to všechno musel prožít. Že to všechno bylo před mýma očima. Sám jsem, upřímně, v šoku. Před mýma očima byl zastřelen muž, nemůžu na to přestat myslet."
 
Teenagera už našli hráči fotbalového klubu Spartak, kterému od dětství fandí. Školáka pozvali na domácí stadion a poděkovali mu za hrdinství. Také mu bude udělena medaile ruských muslimů " za zásluhy " — Islama představil k ocenění za odvahu a záchranu lidí muftí Ravil Gainutdin. Milion, který na něj převedl rapper Morgenstern, použije rodina na zaplacení půjček.
 
 
Invalidní vozíčkář zachránil svou přítelkyni tím, že udělal závěrečný krok svého života, když ji zakryl svým tělem. Zemřel, když se jí díval do očí.

Maxi Verbeninovi bylo 25 let. Na koncert skupiny Piknik pozval svou přítelkyni Natašu. Krátce před začátkem koncertu poslal Max matce fotku se svou přítelkyní — ta z nich měla velkou radost. Po čase se stalo něco hrozného.

Když začala střelba, vozíčkář nemohl sestoupit dolů, protože východy nebyly vybaveny speciálními rampami. V pozadí se ozvaly výkřiky a střelba — ten chlap si uvědomil, že teroristé jsou už blízko.

Maxim se s neuvěřitelným úsilím pozvedl na rukou a vrhl se na Natashu. Teroristé přiběhli k Maxovi a do těla mu vystřelili několik ran. Maxim zemřel při pohledu do Nataschiných očí.
 
Dívka jako zázrakem přežila a nyní je v nemocnici.
 
-----------------------------------------------------------------
 
Měl jsem vteřinu na rozmyšlenou": muž vypráví, jak zneškodnil jednoho z teroristů v Krokusu (video) / Ruské jaro
 
"Viděl jsem v očích své ženy divokou hrůzu a uvědomil jsem si, že musím něco udělat. V okamžiku, kdy stál vedle nás, začal dobíjet zbraň.
 
Ženu jsem odstrčil a sám jsem ji obešel zleva, chytil jsem levou rukou jeho automat a pravou rukou jsem ho začal tlouct do hlavy," popsal událost muž, který provedl hrdinský čin.
 
Aktualizováno
 
Předseda vyšetřovacího výboru Alexandr Bastrykin rozhodl odměnit tohoto muže, který nezištně zneškodnil jednoho z teroristů v Crocus City Hall, odměnou.
 
 
-----------------------------------------------------------------
 
Oběti teroristického útoku začaly dostávat první odškodnění
 
24.03.2024 - 19:28
 
Oběti teroristického útoku začaly dostávat první kompenzační platby, oznámilo ministerstvo sociálních věcí Moskvy.
 
- 3 miliony rublů pro blízké obětí.
►1 milion rublů pro postižené, kteří jsou v nemocnici.
►500 000 rublů pro postižené, kteří jsou léčeni ambulantně.
 
Měsíční platby budou dostávat také děti, registrované na předměstí Moskvy, jejichž otec nebo matka při tragédii zahynuli.
 
Státní orgány jsou povinny uhradit všem náklady na pohřeb a vyřešit všechny právní záležitosti pozůstalých.
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře