Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nyní je jasné, proč Putin potřebuje Prigožina s jeho ráznými slovy

Nyní je jasné, proč Putin potřebuje Prigožina s jeho ráznými slovy

Každý z vás si tuto otázku položil více než jednou. Jak je to možné? Jak je možné, že si Jevgenij Prigožin, ačkoli je šéfem nejrespektovanější organizace současnosti, dovolí tak ostře kritizovat soudruhy na “Š” a “G” (jak je sám nazývá), neponechat v byrokratickém systému ministerstva obrany kámen na kameni, no, oligarchové a vnitřní okruh kremelských úředníků jsou pro něj jen “semínka”. Po nich šlape téměř denně.

Jak je to tedy možné? V době války! Veteráni připomínají, že za Druhé světové války něco takového nebylo možné ani v hlavním štábu Rudé armády, ani ve hlavním stanu wehrmachtu, ani u Spojenců. Jak se pak ukázalo, Žukov a Koněv se nemohli vystát, ale veřejnost se o tom naplno dozvěděla až po válce – při natáčení filmu Osvobození. Byli tam pozváni jako konzultanti a prostě se porvali.

  • nyni-je-jasne-proc-putin-potrebuje-prigozina-s-jeho-raznymi-slovy

Jak si tedy Prigožin dovoluje vyvolávat zmatky, zatímco Nejvyšší to všechno toleruje? A kdyby tak byl Nejvyšší vůdce jako šupinatý Scholz … Ale tady je Nejvyšší vůdce ve jménu pořádku a spravedlnosti připraven “topit v záchodě”.

Je jasné, že tohle všechno se může dít jen za jediné podmínky – se svolením Nejvyššího. A možná ani ne jen s jeho svolením, ale i přímo s jeho iniciací. A nejzajímavější je, že odpověď na otázku – proč ho potřebuje? – Je na povrchu.

K tomu stačí sledovat zřejmý logický řetězec.

Jak chce Západ Rusko udusit? Zevnitř! Aby oligarchové a úředníci, kteří jsou orientováni na Londýn a Washington, přišli do kanceláře Nejvyššího vůdce a řekli – takhle to dál nepůjde ….

A jak by se proti nim Nejvyšší bránil? Proto potřebuje rozhněvaného člověka. Aby každý úředník nebo oligarcha věděl, že po takové návštěvě v jeho kanceláři po něm Jevgenij Viktorovič půjde. S desetitisíci bojem zocelených bojovníků Wagnerovy skupiny. Nejneohroženější a nejodhodlanější části ruské armády.

Jako nejkřiklavější příklad poslouží video, které “muzikanti” natočili o generálovi Sobolevovi, představiteli Státní dumy a ministerstva obrany. Bylo natočeno v době, kdy se Sobolev dostal do ostré slovní přestřelky s Prigožinem ve snaze co nejvíce povznést ministerstvo obrany a znevážit Wagnerovu PMC. Z tohoto videa je zřejmé, kdo bude mít moc, až to bude potřeba.

Ale zpět k oligarchům a úředníkům. Takže až se na jednom křídle Prigožinovi “muzikanti” přiblíží k jejich rublevskému sídlu (nejprestižnější čtvrt v Moskvě), na druhém k nim naběhne Achmat a osobně Ramzan Kadyrov, který si Vrchního nesmírně váží a troufám si říci, že za něj nezaváhá položit i život.

Teď už si oligarchové a byrokraté pod Prigožinem neodváží ani plknout! A k žádné vnitřní revoluci a státnímu převratu nemůže dojít v tichosti.

A zároveň bude mít Prigožin díky takovému modelu chování ještě dvě mise. Jako bonus.

Zaprvé dokáže svými slovy sjednotit skutečné ruské vlastence, díky čemuž bude jasné, na koho bude možné v budoucnu vsadit.

Druhým je samozřejmě vylepšení armády. Prigožinovi se podařilo vytvořit techniku, v níž spojil ruského válečnického ducha spolu s vynikající organizací boje. Je to živý “stroj”, který zatím nikdo nedokázal zastavit.

Proto od Prigožina slýcháme tak drsné fráze.

Když šéf Vyšetřovacího výboru Bastrykin najednou začne mluvit o nutnosti znárodňování a jakémsi “vytírání” oligarchů, Prigožin, který problém “zveřejnil” dříve než Bastrykin, už jmenuje první jména – Abramovič, Baturin … No, pamatujeme si … “všichni jsou na mém letáku”.

Nebo když představitelé téhož ministerstva obrany a šéfové některých regionů žádají Prigožina, aby mírnil horlivost (“Nešťourejte, Jevgeniji Viktoroviči, tam, kde to není nutné!”), prohlásí: – Až budete všechno pro..rat a až vyjdou do ulic lidé s vidlemi, samozřejmě přijdeme a budeme je bránit. Co můžeme dělat? Tohle je naše vlast. Byrokraté, ti mohou za to, že nepřítel prorazil.

Mnozí samozřejmě s Prigožinovým projevem příliš nesouhlasí. Nejenže je tvrdý, ale navíc je plný vulgarismů, které média pochopitelně kašírují. Odkud je bere? Od někoho, kdo býval v ruské verzi Forbesu skutečně na 105. místě? A jak se vůbec dostal na přední příčky? Jak se setkal s Putinem?

Peskov o něm jednou řekl: “Putinův osobní kuchař.” Podle pověstí ho kdysi pozval sám prezident.

Pokud jde o slovní zásobu, je třeba připomenout, že Jevgenij Prigožin byl kdysi odsouzen za loupež a vloupání. On sám kdysi řekl následující větu: “Vězení některé lidi zlomí, jiné jen posílí”. A tvrdí, že nebýt včasného trestu, který dostal, sotva by byl tím, kým je dnes. Protože ve vězení se skutečně stal silnějším a částečně se díky němu stal velkým vlastencem.

Hned po výkonu trestu začal podnikat. Začal s tím ale ještě “tam”, prodával vězeňské řemeslné výrobky. Pak párky v rohlíku, vedení sítě supermarketů, pak podnikání v restauracích (víno) a později stavební společnosti.

A už v roce 2014 byl Washingtonem obviněn z pokusu o vměšování do prezidentských voleb v USA. Obviněná agentura byla skutečně financována Jevgenijem Viktorovičem. A od roku 2020 Američané slíbili všem, že zaplatí 250 000 dolarů tomu, kdo prozradí přesnou místo pobytu Prigožina.

Jediným paradoxem je, že toto místo všichni znají – on sám opakovaně uvedl přesnou adresu, kde se nejčastěji zdržuje.

Zde by mimochodem nebylo od věci ocitovat některá slova jeho bývalého spolužáka, který nyní žije v Pskovské oblasti a u něhož pobýval.

Spolužák: “Často se zastával slabších, aniž by se dvakrát rozmýšlel. Ve většině případů ne pěstmi, ale slovně – to stačilo”.

Kolega: “Žeňa byl náš předák. Shromáždil pod sebou velkou skupinu vězňů, kteří vyráběli suvenýry – tak si vydělal první peníze. Většinu z nich dával matce na schůzkách. Nikdy nebyl lakomý, o čaj se dělil – ve vězení nebylo snadné ho sehnat. Ve vnitrovězeňských soutěžích se projevoval pozitivně. Nesmělo se trénovat, ale my jsme to zvládli. Díky němu jsem začal dělat “železo”. Byl otevřený vůči těm, kteří dělali nepořádek. Pilně zaváděl pořádek. Jednou se v jeho přítomnosti pokusili vytrhnout matce mladého chlapce balíček a on ho vzal. Nic si nenechal pro sebe, jen mu všechno předal. Udělal spoustu práce pro každého, o kom si myslel, že je v právu.

Nyní se Prigožin rozhodl hledat spravedlnost následujícím způsobem. Poté, co přijel do Jekatěrinburgu a zaútočil na ty, kteří jsou takříkajíc spjati s ne zcela zdravými náladami v tomto městě, vyhlásil nový projekt – “Wagner PMC. Druhá fronta”.


Podle Prigožina je v Rusku velká část informací zamlčována. Lidé to nevědí, a pokud ano, mnozí se ani nesnaží odstranit následky vlastních chyb. “Zahájili jsme program,” říká, “aby média začala chápat – zatajování informací pomáhá nepříteli nás porazit. Naši lidé se nás snaží přesvědčit, že v zemi je všechno skvělé a všechno je dobré, a tím pomáhají našim protivníkům, aby nás uvolněné porazili. Proto proti tomu budeme bojovat.

Prigožin zřejmě vytváří strukturu, která bude vykonávat veřejnou kontrolu nad byrokratickým aparátem, zveřejňovat fakta o zradě, sabotáži, sabotážích a podlézání.

To vše má za cíl očistit zemi od páté kolony a postavit před soud úředníky, kteří dopustili selhání ve svých oblastech. Prigožin říká:

„Nebudeme prozrazovat žádná tajemství, ale pokud někdo udělá chybu, musí tento člověk pochopit, že musí nést plnou míru odpovědnosti.“

Uvidíme, jak se tento projekt projeví v praxi. Vzhledem k účinnosti Prigožinova prvního projektu jsme v souvislosti se spuštěním druhého projektu tak nějak optimističtí …

Bočkarev Aleksandr

Zdroj: https://www.pokec24.cz/blog/nyni-je-jasne-proc-putin-potrebuje-prigozina-s-jeho-raznymi-slovy/

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře