Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nejsilnější obranná linie od dob Velké vlastenecké války

Podle údajů ze špionážních satelitů NATO, které analyzoval řecký zpravodajský a publicistický portál ProNews, Rusko v posledních měsících vybudovalo podél linie bojového kontaktu s armádami Ukrajiny a NATO masivní pás obranných linií a posilujících opevnění.

Ruská obranná linie se táhne od Běloruska k řece Dněpr a dále od Záporoží ke Krymu. Opevněné je však i pobřeží kolem Krymu a břehy Azovského moře.

  • nejsilnejsi-obranna-linie-od-dob-velke-vlastenecke-valky

Několik úrovní opevnění je postaveno tak, aby odolalo bojovým vozidlům pěchoty Bradley, tankům Challenger, Abrams a Leopard, úderům stíhacích bombardérů ze vzduchu, ale především náporu dělostřelectva NATO /M-777/ a raketometů HIMARS. Zásadní roli v obranných pásmech mají hrát minová pole a palebná postavení ruského dělostřelectva, raketometů a minometů.

Obě větve ruské obranné linie v Donbasu zatím nejsou propojeny. Skutečně zde stále probíhají tvrdé boje /Liman-Bachmut-Ugledar-Mariinka-Avdějevka-Seversk/ a chystají se boje o Slavjansk a Kramatorsk. Linie budou spojeny a doplněny po obsazení těch částí DNR a LNR, které jsou stále v rukou UA AFU a jejich spojenců z NATO.

Budování silné obranné linie je poněkud v rozporu s tezí o brzkém masivním postupu ruských vojsk. Údaje o ruské obranné linii nenasvědčují brzké mohutné ruské ofenzivě. Spíše vedou k domněnce, že se Rusové připravují na dlouhou vyčerpávající válku, na postupné ničení nepřítele ze silných obranných pozic, především za použití dělostřelectva, raketometů, letectva, minometů a minových polí.

Rusové se i na základě informací o obranné linii místo na dobytí celé Ukrajiny soustředí na nevyhnutelnou perspektivu příměří a následná dlouhá mírová jednání. Jejich konečný výsledek ? - No, na Západě se často mluví o tzv. spoluvytváření Ukrajiny. Tedy jeho rozdělení na proruskou a prozápadní zónu. Kyjev radikálně odmítá jakékoli dělení. Uvidíme, zda odolá tlaku některých západních kruhů, které stále častěji volají po míru.

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2023/02/08/najsilnejsia-obranna-linia-od-cias-velkej-vlasteneckej-vojny/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře