Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Moldova se prý bojí ostudy na Rudém náměstí

  • gimpu-mihai
Výkonný prezident Moldovy Mihai Gimpu potvrdil, že nepustí moldavské vojáky na slavnostní přehlídku k výročí konce druhé světové války do Moskvy, protože má obavy, že by si tam uřízli ostudu.

Postěžoval si, že moldavští vojáci jsou zvyklí pochodovat po asfaltu, zatímco s kočičími hlavami na Rudém náměstí nemají žádnou zkušenost, navíc by prý mohli při přehlídce omdlít nebo zaostat za ostatními.

Gimpu se do Moskvy nechystá ani osobně, protože sám sebe řadí k „poraženým", a tak „v Moskvě nemá co pohledávat". Ruská média Gimpuovo odmítnutí účastnit se oslav Dne vítězství v Moskvě vysvětlovala jeho solidárností s oficiální Bukureští. Rumunská armáda totiž do roku 1944 bojovala na straně nacistického Německa a proto Rumuni do Moskvy ani nebyli pozváni.

Gimpu zastává myšlenku sblížení či dokonce spojení Moldovy s Rumunskem, které se v posledních letech stalo hlavním partnerem této postsovětské republiky.

Přehlídka na Rudém náměstí se bude konat 9. května a zúčastní se jí představitelé takřka všech stran protihitlerovské koalice, včetně Velké Británie, Francie, USA nebo Polska.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře