Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Lavrov otevřeně - NATO připravuje „zákeřné plány“ proti Rusku.

Hodnocení uživatelů:  / 15
NejhoršíNejlepší 

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že NATO má pro Rusko zákeřné plány. 

Ministr zdůraznil, že jedním ze závazků přijatých Severoatlantickou aliancí je zastavení přibližování NATO k hranicím Ruské federace.

Současně když, podle jeho slov, ruská strana navrhuje znovu potvrdit dodržování zásady nedělitelnosti bezpečnosti, podle níž by nikdo v euroatlantické oblasti neměl posilovat svou bezpečnost na úkor bezpečnosti ostatních. NATO tyto výzvy nejen ignoruje, ale tento princip opouští a bojí se jej potvrdit, uvedl ministr.

  • lavrov-otevrene-nato-pripravuje-zakerne-plany-proti-rusku

Závěr je velmi jednoduchý. To znamená, že mají nějaké zlověstné plány ve vztahu k Ruské federaci Chci se mýlit,“ uvedl Lavrov v úterý 1. června po zasedání ministerské rady BRICS.

Diplomat zdůraznil, že Moskva je připravena obnovit kontakty v rámci rady Rusko-NATO. 

Zahájit dialog by však podle Lavrova měli armádní představitelé a diskutovat mimo jiné o porušení dohody ze strany Aliance o nerozmisťování významných vojenských sil na území nových členů NATO.

Nejprve ať začnou hovořit armádní představitelé o skutečné situaci v terénu, včetně zohlednění hrubého porušení, ze strany našich natovských kolegůdohod uzavřených koncem 90. let o tom, že NATO nebude nasazovat významné vojenské síly na území nových členů,“ zdůraznil.

Lavrov poznamenal, že když je Rusko pozváno k diskusi o Ukrajině do Rady Rusko-NATO, pak v těchto diskusích není nic nového, žádná „přidaná hodnota“. Tam podle jeho slov prostě opakují to, co kolegové z NATO „každý den hovoří do mikrofonu“.

Šéf ruského ministerstva zahraničí zdůraznil, že Moskva není připravena diskutovat s členy Severoatlantické aliance o podpoře kurzu Kyjeva o „čistce“ prováděnou Ukrajinou od ruského jazyka a ruského vzdělávání, jakož i ruskojazyčných médií a jakýchkoli opozičních sil. 

Ruská strana rovněž nehodlá jezdit do Bruselu, aby znovu vyslechla neopodstatněná obvinění z neplnění Minských dohod, zdůraznil.

Lavrov zároveň poznamenal, že Rusko je vždy připraveno diskutovat o úkolech vojenské deeskalace na kontaktní lince, jakož i o návratu k zásadám, které podepsali členové Ruské federace a členové NATO na nejvyšší úrovni.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas dříve řekl, že NATO je připraveno na dialog s Ruskem, ale klíč ke zlepšení vztahů je podle něj v Moskvě.

Lavrov řekl, že Rusko je připraveno obnovit dialog s NATO, ale pod podmínkou, že to nebudou prázdné rozhovory. Podle něj si Moskva klade za cíl zaměřit pozornost Rady NATO-Rusko na bezpečnostní otázky. Ministr zároveň zdůraznil, že Moskva stále čeká na odpověď Severoatlantické aliance na mnoho návrhů, které NATO zvažuje již déle než rok.

https://bit.ly/2S5MKii

pokec24.cz

Facebook komentáře