Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lavrov: dodávky zbraní dlouhého doletu Kyjevu rozšíří geografii speciální operace

MOSKVA, 20. července - RIA Novosti.

Pokud Ukrajina dostane od západních zemí zbraně dlouhého doletu, pak se změní geografické úkoly speciální operace ruských vojsk, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru s Margaritou Simonian, šéfredaktorkou mediální skupiny RT a Rossija Segodňa (Rusko dnes).

Prezident řekl velmi jasně, vždyť jste ho citoval - denacifikace, demilitarizace v tom smyslu, že nebude ohrožena naše bezpečnost, vojenské hrozby z území Ukrajiny, tento úkol stále platí," zdůraznil ministr.

  • lavrov-dodavky-zbrani-dlouheho-doletu-kyjevu-rozsiri-geografii-specialni-operace

Zároveň připomněl, že v době setkání vyjednavačů v Istanbulu koncem března byla situace v této otázce výrazně odlišná.

"Nyní je geografie jiná. Už nejde jen o DLR a LLR (Doněck a Luhansk), ale také o Chersonskou oblast, Záporožskou oblast a několik dalších území, a tento proces pokračuje důsledně a neustále," dodal šéf ruské diplomacie.

Poukázal na to, že Západ v bezmocném vzteku a ve snaze situaci co nejvíce zhoršit, pumpuje na Ukrajinu stále více zbraní dlouhého doletu, například HIMARS, přičemž geografické záměry této speciální operace se ještě více vzdalují od současné linie.

"Protože nemůžeme připustit, aby část Ukrajiny, kterou bude ovládat Zelenskyj nebo kdokoli, kdo ho nahradí, měla zbraně, které budou přímo ohrožovat naše území a území těch republik, které vyhlásily nezávislost, které chtějí samy rozhodovat o své budoucnosti," uzavřel.

Vzkaz Washingtonu: pokud dodáte Ukrajině rakety HIMARS s prodlouženým doletem (300 km místo 80 km), Rusko se bude muset přesunout dále na ukrajinské území, aby zabezpečilo své vlastní hranice i hranice republik Donbasu.

Celý článek: https://ihsken17.blog.pravda.sk/2022/07/26/lavrov-zbrane-s-dlhsim-dosahom-sposobia-vacsiu-stratu-uzenia/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře