Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Komentář MZV Ruské federace k dalším dohodnutým protiruským sankcím Evropské unie

V souvislosti s dohodnutými Evropskou unií dne 29. července protiruskými sankcemi jsme nuceni konstatovat zřejmý nedostatek politické vůle a přání tohoto společenství zabývat se řešením krize na Ukrajině. EU nadále slepě ignoruje příčiny tragického vývoje událostí v jihovýchodní části této země, kde v důsledku takzvané „protiteroristické operace“ kyjevských orgánů denně umírají desítky civilních občanů, statisíce lidí byl nucen stát se uprchlíky.

  • komentar-mzv-ruske-federace-k-dalsim-dohodnutym-protiruskym-sankcim-evropske-unie

Obrovský region se ocitl na pokraji velké humanitární katastrofy. Vše, co se děje, je do značné míry výsledkem nezodpovědných rozhodnutí samotné Evropské unie, která jde na ruku současné moci v Kyjevě. Ve skutečnosti jim EU dala volnou ruku na „zpacifikování“ země a předvedla značnou dávku politické bezzásadovosti, když de facto souhlasila s kyjevskou kvalifikací trestní výpravy proti vlastnímu lidu, jako že jde o „umírněný přístup k provádění operací sledující obnovení práva a pořádku“.

Je nám trapně za Evropskou unii, která po dlouhém hledání vlastního „jednotného hlasu“ promluvila hlasem Washingtonu, když prakticky odmítla základní evropské hodnoty, včetně presumpce neviny. Politika EU se nyní zakládá nikoliv na ověřených faktech, ale píše se podle příkazů Washingtonu o přestávkách mezi prohlížením pochybných nahrávek na YouTube. Moskva je zklamána neschopností EU hrát samostatnou roli ve světovém dění.

Jak se zdá, Evropská unie je připravena utrpět vážné ekonomické ztráty kvůli realizaci pochybných geopolitických schémat, navíc nikoli svých. Ekonomiky Ruska a Evropské unie jsou „spojité nádoby“ a zahájena Bruselem „třetí vlna“ sankcí nebude mít o nic menší dopad na hospodářskou situaci v EU, než v Rusku. Lze si při tom všimnout, že míra okázalé horlivosti některých zemí EU při prosazování tohoto iracionálního rozhodnutí je nepřímo úměrná výši důsledků pro jejich blahobyt. Vědí vůbec občané členských zemí Evropské unie, co způsobí tyto hry z hlediska ztráty pracovních míst a ušlého komerčního zisku?

Připomínáme také, že sektorové sankce jsou porušením pravidel Světové obchodní organizace. Restriktivní opatření ve finanční sféře způsobí negativní důsledky rovněž pro banky členských států Evropské unie působící v Rusku. Ale vždyť některé z nich mají dosud největší zisky z činnosti poboček bankovních struktur právě v naší zemi.

S rozpaky vnímáme rozhodnutí uvalit embargo na obchod s Ruskem v oblasti zbraní a vojenského zařízení. Na rozdíl od Kyjeva, vůči němuž právě naopak taková omezení byla nedávno zrušena, Rusko se ozbrojeného konfliktu na Ukrajině neúčastní.

V sankčním zápalu vytváří Brusel z vlastní vůle překážky pro další spolupráci s Ruskem v takovém klíčovém odvětví, jakým je energetika. Jde o nepromyšlený a nezodpovědný krok. To se nevyhnutelně projeví v růstu cen na evropském energetickém trhu.

Co se týče obtíží, které mohou vzniknout v určitých odvětvích ruské ekonomiky, ty budou nepochybně překonány. Efektivita a autonomnost naší ekonomiky se zvýší.

Samozřejmě, při dalším budování našich vztahů budeme brát v úvahu nynější nekonstruktivní a nesamostatné chování Evropské unie.

30. července 2014

zdroj:http://www.czech.mid.ru/cz/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře