Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

K vraždě dcery Alexandra Dugina se přihlásila ruská „Národní republikánská armáda“

„Zemřela v ohni v autě, zavražděna před očima svého otce. Nyní se k atentátu na dceru Putinova poradce Alexandra Dugina přihlásila dosud neznámá ruská odbojová skupina. Říkají si „Národní republikánská armáda“, píše René Radeber na webu Express.at. A pokračuje:

„Darja Dugina (29), stejně jako její otec Alexander Dugin (60), kterého zná celý svět, byla politickou analytičkou. Opakovaně kritizovala sankce Západu vůči její zemi. Bomba odpálila o víkendu její auto poblíž Moskvy. Ohnivá koule výbuchu ještě neutichla, když už se objevily ty nejdivočejší spekulace, kdo by mohl stát za atentátem. o sobě nyní dala vědět na internetu teroristická skupina.

  • k-vrazde-dcery-alexandra-dugina-se-prihlasila-ruska-narodni-republikanska-armada
 
O tom, že za útokem stáli ruští teroristé, je přesvědčen i bývalý ruský poslanec Ilja Ponomarjov (47), bývalý ruský politik žijící na Ukrajině: "Tuto akci, stejně jako mnoho dalších partyzánských akcí uskutečněných na území Ruska v posledních měsících, provedla Národní republikánská armáda."
 
A přinejmenším oznámil další útoky: „Včera v noci došlo poblíž Moskvy k významné události. Tento útok otevírá novou stránku ruského odporu vůči putinismu. Nový – ale ne poslední.”
 
Mezitím se prý také objevil manifest Národní republikánské armády. Říká něco jako: „Pro někoho chudoba a rakve, pro někoho paláce – to je podstata jeho politiky. Věříme, že lidé práv mají právo povstat proti tyranům. Putin bude námi svržen a zničen!“
 
Zabitá dcera Alexandra Dugina byla legitimním cílem. "Byla hlasem, který volal po násilí a vraždách v Ruskem okupovaných oblastech Ukrajiny," cituje manifest on-line.
 
Bezprostředně po útoku se samozřejmě objevilo podezření, že s tím mohl mít něco společného Kyjev. „Ukrajina samozřejmě nemá se včerejším výbuchem nic společného, protože nejsme zločinecký stát – jako Ruská federace – a už vůbec ne teroristický stát,“ řekl o víkendu prezidentův poradce Mychajlo Podoljak (50).“
 
Ilja Ponomarjov hlasoval v roce 2014 jako jediný v Dumě proti připojení Krymu a Ukrajina ne mu dodnes vděčná. To píše WELT, který dokonce nazývá Dugina neofašistou za podporu války proti Ukrajině a údajným kontaktům s populistickými stranami v Evropě, jako je italská Lega či německá AfD. K osobě Ponomarjova autor komentáře Pavel Lokšin dodává:
 
„V roce 2016, kdy byl vyšetřován v souvislosti se zpronevěrou ve Skolkovském státním inovačním fondu, uprchl nejprve do USA, kde založil investiční společnost, a poté do Kyjeva. Ještě před několika lety chtěl v Černém moři těžit zemní plyn, aby „ekonomicky porazil Putina“, jak uvedl v rozhovoru.
Ponomarjov nepochází zrovna z první řady ruské opozice, je vnímán jako politický sebepropagátor, který se nevyhýbá kontaktům s Putinovými vnitropolitickými představiteli.
 
Těžko si představit, že by podzemní odboj přenechal této osobnosti, která je v ruských opozičních kruzích považována za pochybnou, aby podala zprávu o jejich prvním úspěchu. Jeho rozhovor nakonec zanechal více otázek nezodpovězených než zodpovězených. Oficiální reakce z Moskvy by mohly umožnit závěry o tom, kdo je skutečně zodpovědný – ty by na sebe neměly dlouho čekat“, píše Lokšin ve WELTu.
 
Tolik zahraniční zpravodajství. U nás se objevily také komentáře či tweety. Víme už, kdo v žádném případě smrti Duginovy dcery nelituje.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 P.A.Semi 2022-08-23 20:42
"Národní republikánská armáda" je dezinformace, která má odvrátit pozornost od skutečných pachatelů, Ukrajinské SBU a praporu Azov, Natalya Vovk...
πα½
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře