Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jaká byla olympiáda v Soči?

Za týden začínají zimní olympijské hry v Soči, a protože se budou konat v Rusku, tak už nyní můžeme říct, jaké byly: velikášské a předražené, synonymum korupce a autoritářství, i v detailu naprosto nezvládnuté, jak ostatně dokládají dvě mísy v jedné kabince, Rusové se opět ukázali jako burani a rozhodčí byli uplacení nebo servilní ke „kágébákovi“ Putinovi.

  • jaka-byla-olympiada-v-soci

Chybí něco? Ach ano, špatně se vařilo a moc pilo, homosexuálové byli utiskováni a lidská práva pošlapána. A bezpečnost? Buď se stane něco ošklivého a pak to bude vina Rusů, kteří nedokážou ohlídat ani tu olympiádu a stejně to vlastně vyprovokovali sami tím, jak na Kavkaze tlačí imperialisticky na pilu, nebo se vůbec nic nestane, a pak to bude stejně jen proto, že Rusové brutálně pošlapali všechna možná lidská a občanská práva a svobody každého, kdo se k Soči jen přiblížil, a to bylo také špatně.

Ono totiž vůbec nezáleží na tom, jaké hry v Soči skutečně budou a jak moc je Rusové (ne)zvládnou, protože obrázek Ruska jako zaostalé země opilých mužiků, jíž vládne pevnou rukou banda despotických gubernátorů, kteří by nejraději ovládali celý svět, jehož prismatem budou hry v Soči posuzovány, si zkazit nenecháme. Strach z Ruska smíšený s pohrdáním vším ruským byl totiž pevně zabudován do základů naší novodobé identity a bez něj bychom byli ztraceni.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře