Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

HVĚZDNÁ CHVÍLE PŘED RUSKOU AMBASÁDOU

Hodnocení uživatelů:  / 21
NejhoršíNejlepší 

Okrašlovací spolek Kaputin se dlouhodobě zabývá problematikou domácí a zahraniční politiky. Prostřednictvím akčních výstupů a výtvarných děl oslovuje tápající veřejnost a nekompromisně nastavuje zrcadlo zástupcům lidu. V hledáčku spolku se ocitají i světoví politici.

V pátek (16. 4. 2021) Kaputin prezentoval aktuální výsledky své nezištné osvětové tvorby přímo u plotu Velvyslanectví RF. Zatímco několik členů spolku instalovalo před hlavní bránu piedestal pro zlatě natřenou atrapu záchodu a sedící sochu prezidenta RF s červenými trenýrkami shrnutými u kotníků, další jedinci chvatně zavěšovali na plot ambasády čistící štětky (též se zlatým nátěrem). Dvě tyto čistící pomůcky umístili i k emblému velvyslanectví.

  • hvezdna-chvile-pred-ruskou-ambasadou
  • hvezdna-chvile-pred-ruskou-ambasadou
  • hvezdna-chvile-pred-ruskou-ambasadou
  • hvezdna-chvile-pred-ruskou-ambasadou

Ještě před příchodem policejní ostrahy stihli Kaputíni ukázat projíždějícím řidičům cedule s naléhavými hesly: Nechceme Putina v Dukovanech, Putine, ruce pryč od Ukrajiny, Nechte si neschválený Sputnik V a Free Navalny! Na požádání policistů se ochotně legitimovali, a protože měli řádně nasazené roušky, které nesňali ani pro větší slávu v médiích, nebylo jim bráněno v osvětové akci pokračovat.

Po skončení si odvezli zmíněnou sochu i další příslušenství (včetně velkého transparentu s nápisem ZABIJÁK ZLODĚJ DIKTÁTOR) zpátky do klubovny k dalšímu použití. Možná své dílo v květnových dnech nainstalují v Dejvicích, kde už je téměř rok volné místo po odstraněném (bronzovém) maršálu Koněvovi.
 
Svoboda slova a správného názoru opět triumfovala a objektivy pozvaných novinářů to zdokumentovaly. V průběhu několika minut se fotografie dne objevila na internetu a posléze na televizních obrazovkách. Satelity letící vysoko nejen nad Velvyslanectvím RF ale i nad spřátelenými ambasádami jistě svou kořist rozeslaly do daleka.
 
A tak povzbuzení z Prahy "dolétlo" raketovou rychlostí jak k udatným ukrajinským vojákům, kteří už tak dlouho střeží mír civilistů na Donbasu, tak i k srdnatým jednotkám vojsk NATO (v Pobaltí, v Rumunsku, v Bulharsku, v Polsku a jinde), které znepokojeně sledují, jak agresor shromažďuje armádu podél svých hranic.
 
A jelikož pravda je jen jedna a spolek Kaputin ji neohroženě odpinkl do světa, notabene přímo od plotu ruské ambasády v Praze, dotkla se sláva našeho hlavního města opět hvězd. A stačilo na to několik ochotníků s s dobrým scénářem. Náš nový ministr zahraničí zatím nestihl zareagovat, zato ministra vnitra smělá energie spolku Kaputin zaskočila a (snad?) i zahanbila. Skutečností zůstává, že svou avizovanou cestu do Moskvy odvolal.
 
Sputnik V nebude, protože se zabijákem se nevyjednává, ale bojuje!

Facebook komentáře