Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

„Hlas“ se ukázal být americký

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • rusko_nepokoje
Ukázalo se, že "nezávislí" pozorovatelé v ruských volbách z asociace "Hlas" byli placeni z USA. Novináři z internetového vydání Life News mají k dispozici asi 60 Mb informací - osobní korespondenci výkonné ředitelky "Hlasu" Lilie Šibanové a jejího náměstka Grigorije Melkonjance. Jsou v ní velmi zajímavé dokumenty, z nichž se stává jasné, kdo a jak řídí nezávislou asociaci "Hlas".

Jsou tu například připomínky k činnosti "Hlasu", které dělala americká Agentura pro mezinárodní rozvoj - USAID, a také podrobné zprávy o financování akcí, které pořádá tato asociace. "Hlas" dobře zná také cenu každého slova. Vyplývá to z dopisu jednoho z aktivistů - Andreje Suvorova. "Chtěl bych ještě jednou zkoordinovat podmínky naší nynější práce. Jak jsme stanovili, bude to práce úkolová. Jaká částka se bude platit za jednu zprávu o porušení?", praví se v dopisu.

Organizace "Hlas" se ostatně ani netajila tím, že má vnější zdroje financování. Otázka je, jak to máme vykládat, řekl předseda fondu "Strategie 2020" a prezident Ústavu národní strategie Michail Remizov.

"Jsou tyto vnější zdroje financování slučitelné s objektivitou, nepředpojatostí a nezávislostí v průběhu monitoringu voleb? Odpověď na tuto otázku má celkem politický ráz a záleží na tom, jak hodnotíme motivy již zmíněných amerických organizací, které financují podobné projekty. Z mého hlediska je činnost těchto organizací dost zaujatá, a orientuje se nikoli na ideály fair play, nýbrž na určitý mechanismus manipulování s vnitřní politikou v různých zemích. V tom, co se týče demokracie, užívají Spojené státy často dvojích norem, stejně jako v otázkách lidských práv. A proto nejsou USA poctivým soudcem v tom, co se týče demokracie a lidských práv", podotkl Michail Remizov.

Úřady USA otevřeně prohlásily, že pro zajištění "svobodných a průzračných" voleb do Státní dumy 4. prosince vyčlenily přes 9 milionů dolarů na financování ruských nevládních organizací. Mluvčí Státního departamentu USA Mark Toner podotkl, že se tyto prostředky vyčleňovaly přes zvláštní program americké vlády.

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2011/12/09/61936385.html

----------------------------------------------------------------

Cíl Rusko

Operace "Bílá stuha" je ruskou variací na probíhající barevné revoluce. Doména hlavní webbové stránky "Bílé stuhy" byl zaregistrován v USA už 9. října 2011, příslušný "live journal" 20.října a veřejné hnutí "Belaja lenta" 21. listopadu 2011 - to je 2 týdny před volbami v Rusku. Představení začíná.

http://kir-t34.livejournal.com/37449.html

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře