Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

HLADOVĚT NEBUDEME

  • afrika-hladomor
Podle prognózy OSN růst počtu obyvatel Země ze 7 na 9 miliard lidí do roku 2050 si vyžádá značné zvýšení výroby potravin. Rusko se může stát jedním z předních dodavatelů potravin na světový trh mnohem dříve, než v roce 2050. Na to máme zdroje, půdu a vodu. Z tohoto všeho se skládá obrovský agrární potenciál země.

 

Problém je pouze v tom, jak ho správně využít, říká expert pro otázky argoprůmyslového komplexu Ruska Ivan Obolencov: - Můžeme sami uživit sebe a celou Evropu i Afriku, ba dokonce, pokud to bude třeba, i Ameriku. Jsme připraveni dodávat absolutně všechny druhy potravin i za výměnu exotického ovoce. Vše ostatní máme a množství těchto potravin můžeme i zdvojnásobit, ztrojnásobit ba dokonce zvýšit desetkrát. Na to ale bude třeba jen změnit přístupy k tomuto odvětví!

V první řadě, říkají zemědělci, třeba vytvořit logistické řetězce od výrobce až ke spotřebiteli. Někdy na cestě z pole do na spracovatelského podniku se ztratí polovina vypěstované produkce. Současně s učiněním pořádku ve vnitřní přepravě třeba vstoupit na světový trh. Zatím je Moskva příliš slabě reprezentována na mezinárodních potravinových trzích, ale situace se má změnit po začlenění do WTO / Světová organizace obchodu /, soudí generální ředitel sro Agrosystema Alexej Ďumulen: - V posledních 50 letech jsme byly izolováni od procesu živení světa. Z různých, především, politických důvodů. To znamená, že všechny dosavadní světové organizace byly vytvořeny převážně po 2. svět. válce s tím, že socialistický tábor byl z nich vyloučen! Proto prostě nejsme přítomni v mezinárodním potravinářském společenství. Třeba se do něj zařadit! Práce na tom je v plném proudu. V Moskvě na základě Moskevské státní univerzity založili Euroasijské centrum pro potravinovou bezpečnost. Jeho ředitel Sergej Kisel poznamenal, že centrum se má stát výzkumnou, expertní a vzdělávací základnou, která bude hrát důležitou roli na řešení problémů bezpečnosti potravin tak na regionální i na globální úrovni.

zdroj: http://slovak.ruvr.ru

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře