Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Google stahuje videa s Doku Umarovem

  • jutube-umarov
Google stáhne z webu všechny záznamy, na nichž vystupuje vůdce čečenských islamistů Doku Umarov, oznámila ředitelka pro styk veřejnosti Googlu v Rusku Alla Zabrovskaja.

První z nich, šot, na němž Umarov přebírá zodpovědnost za teroristické útoky v moskevském metru z 29. března, byl odstraněn už večer v pondělí 5. dubna. Důvodem odstranění je podle Googlu to, že video obsahuje propagandu nenávisti a násilí, což odporuje pravidlům YouTube.

Video na YouTubu bylo několik dní, protože prý není v silách firmy zkontrolovat a případně odstranit obsah všech snímků, které se na YouTubu každý den objeví. Na webu YouTube je v této chvíli několik videí s Umarovem stále ještě k vidění.

Poslanec Putinova hnutí Jednotné Rusko Robert Šlegel na svém blogu pohrozil, že pokud Google videa s Umarovem neodstraní, „měly by se bezpečnostní orgány zajímat o činnost firmy v Rusku, neboť ruský Google spadá pod jurisdikci Ruské federace". Šlegel zároveň předložil návrh zákona, který by sdělovacím prostředkům zakázal zveřejňovat prohlášení teroristů s tím, že veškeré informace by se měly shrnovat ve svodkách o likvidaci teroristů. Rada federace však tento návrh zákona v úterý odmítla.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře