Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dnešní reakce V. Putina na falzifikaci 2. světové války

Ruský prezident Vladimir Putin na setkání hlav států SNS předložil řadu dokumentů týkajících se smluv různých zemí s Německem před druhou světovou válkou, přečetl některé z nich, včetně přepisů.

Během svého projevu Putin přemýšlel, zda je Pakt Molotov-Ribbentrop jediným dokumentem podepsaným jednou z evropských zemí s fašistickým Německem.

  • dnesni-reakce-v-putina-na-falzifikaci-2-svetove-valky

"Ukazuje se, že to vůbec není. Prostě je uvedu na seznamu s vaším svolením. Takže prohlášení o nevyužití síly mezi Německem a Polskem ... Podepsáno v roce 1934. V podstatě se jedná o smlouvu o neútočení," začal Putin.

Dále nazýval anglo-německou námořní dohodou z roku 1935. "Spojené království poskytlo Hitlerovi příležitost mít své vlastní námořnictvo, což bylo v podstatě zakázáno nebo minimalizováno výsledky první světové války. Poté anglo-německé prohlášení Chamberlaina a Hitlera, podepsané 30. září 1938, se nimi dohodlo z podnětu Chamberlaina," prezident.

Putin přečetl svým kolegům odtajněné dokumenty o druhé světové válce: „Chci o tomto tématu napsat článek“

Putin poznamenal, že to není všechno. "Franco-německá deklarace. Deklaraci podepsali 6. prosince 1938 v Paříži ministři zahraničních věcí Francie a Německa Bon a Ribbentrop. Konečně dohoda mezi Litevskou republikou a Německou říší. Dohoda byla podepsána 22. března 1939 v Berlíně ... že region Klaipeda je znovu se sejde s Německou říší. A smlouva o neútočení mezi Německou říší a Lotyšskem ze dne 7. června 1939, “uvedl ruský prezident.

"Dohoda mezi SSSR a Německem byla tedy poslední mezi těmi, které podepsaly jiné evropské země, jako by měly zájem na zachování míru v Evropě. Zároveň chci poznamenat, že SSSR tento dokument nepodepsal, dokud nebyly vyčerpány všechny možnosti." „byly zamítnuty všechny návrhy SSSR na vytvoření jednotného bezpečnostního systému ... v Evropě,“ uvedl.

Putin obvinil Evropu z úkrytu faktů o druhé světové válce

Prezident dále citoval výňatky z některých archivních dokumentů. Citoval tedy slova francouzského předsedy vlády: „Nejen, že se nemusí spoléhat na polskou podporu, ale není jisté, že Polsko nebude zasáhnout zezadu.“

Putin dále naznačuje, že francouzský premiér Edouard Daladier položil před polským velvyslancem řadu otázek. „Zeptal se ho, jestli Poláci nechají projít sovětskými jednotkami. (Yousef) Lukaševič odpověděl záporně. Daladier se zeptal, jestli nechají projít sovětská letadla. Lukaševič řekl, že Poláci na ně zahájí palbu. pokud ... Německo prohlásí válku s Francií, polský zástupce odpověděl č. Daladier odpověděl, že neviděl smysl ve francouzsko-polské alianci, “uvedl Putin.

Prezident Ruské federace poznamenal, že to naznačuje, že „SSSR byl připraven poskytnout pomoc Československu, které Německo chtělo okrást“. "Ale dohoda mezi SSSR a Československem uvádí, že SSSR by to učinil pouze tehdy, pokud Francie splní své závazky vůči Československu. Francie spojila svou československou pomoc s podporou Polska. Polsko odmítlo," uvedl.

Putin také předložil údaje, které polské úřady učinily, když Německo začalo uplatňovat nárok na část československého území. "Současně s Německem požadovali podíl na produkci ... požadovali, aby na ně byla převedena určitá část Československa," uvedl Putin.

Poukázal na to, že Poláci jsou připraveni použít sílu. "Existuje také specifický dokument z archivu. Ze zprávy ... o přípravě útočné operace v Tesinsku a výcviku vojsk. Polské úřady připravily a vyslaly na československé území militanty k provádění sabotáží a teroristických útoků, aktivně se připravovaly na rozdělení a okupaci Československa," uvedl ruský. prezident.

Dále citoval výňatky z nahrávky rozhovoru mezi německým velvyslancem v Polsku a polským ministrem zahraničí. „V tomto dokumentu polský ministr zahraničí vyjádřil naději, dále jen citát,“ v oblastech, o nichž tvrdí Polsko, nedojde k rozporům s německými zájmy. “To znamená, že československé území se dělí,“ uvedl Putin.

Upozornil také na to, jak hlavní světoví politici tehdy hodnotili dohodu mezi Hitlerem, Velkou Británií a Francií v roce 1938. "Můžeme říci, že až na vzácné výjimky reagovali velmi pozitivně a optimisticky. A pouze Winston Churchill poctivě vyhodnotil situaci a nazval věci vlastním jménem," poznamenal.

Putin citoval citaci z projevu lidového komisaře pro zahraniční věci Maxima Litvinova v Lize národů v září 1938. „Vyhýbat se válce dnes a získat zítra skutečnou a komplexní válku, a to i za cenu chuti k nenasytným agresorům a ničení suverénních států, neznamená jednat v duchu Paktu Ligy národů. To znamená, že Sovětský svaz tuto událost odsoudil,“ zdůraznil ruský prezident.

https://ria.ru/20191220/1562659155.html?fbclid=IwAR0xOS52dIVClBt8xi0JQ1fMdabCWEDOUK4VAnuJHs-y6PeXI-atJOK_r6c

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře