Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Die Welt: zvěsti o smrti ruble byly značně přehnané

„Renesance ruble“ přivedla do rozpaků prakticky všechny“, píše německý deník Die Welt.

 

„Vladimir Putin se zase směje, protože ruského prezidenta znovu provází úspěch. V ekonomické konfrontaci se Západem jeho země opět dobývá zpět ztracené pozice. Vzniká dojem, že Moskva je schopna postupně zvítězit v sankční válce, která se ještě nedávno zdála být prohrána. Kreml má znovu možnost dostávat peníze na výhodných podmínkách, jeho valutové rezervy se stabilizovaly, a národní měna zažívá nečekaný vzestup", komentuje situaci německý deník.

  • die-welt-zvesti-o-smrti-ruble-byly-znacne-prehnane
V posledních několika týdnech rubl značně upevnil své pozice: od ledna se zvedla ruská měna vůči USD o 16%, a vůči euru — o 31%. V důsledku toho se mění rubl z jedné z nejvíce zranitelných měn v jednu z nejperspektivnějších ve světě.

„Ani jedna jiná světová měna se necítí lépe v r. 2015. V poslední době se tento vzestup značně urychlil. V každém ze sedmi uplynulých dnů rostl rubl vůči dolaru o jedno procento a více", píše autor článku.

Stalo se to úplným překvapením pro většinu expertů, ne však pro všechny. Jedním z těch, kdo ještě na začátku března vyjádřili pochyby ohledně ekonomického krachu Ruska, byl stratég nezávislé společnosti Macro Advisory Chris Weafer. Kdy popisoval ekonomickou situaci v zemi, citoval výrok Marka Twaina: „Zprávy o mé smrti jsou značně přehnané".

„Jestliže ty hlavní zdroje nebezpečí — konflikt na Ukrajině a pokles cen ropy — neprokážou nějakou novou dynamiku, mohou se nynější kladné nálady zachovat", píše Die Welt.Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20150412/245694.html#ixzz3X8opnT4v

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře