Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bude se to muset zopakovat: Západ zapomněl na lekci, kterou mu dalo Rusko.

Obrněný transportér BTR-82 na výstavě vojenské techniky v parku Leninského Komsomolu v Doněcku.

Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin schválil nápad poslanců vystavit vojenskou techniku v blízkosti velvyslanectví těch zemí NATO, které ji vyrábějí a dodávají na Ukrajinu. Akce se může ukázat jako zajímavá. Právě v době výročí slavné výstavy trofejní techniky, která byla otevřena 22. června 1943 v Centrálním parku kultury a oddechu pojmenovaném po Gorkém v Moskvě. Za 80 let se změnilo všechno – a nic.


Pojďme se projít po moskevských výstavních místech. Jako bychom byli kurátory expozice jménem zainteresované veřejnosti.

  • bude-se-to-muset-zopakovat-zapad-zapomnel-na-lekci-kterou-mu-dalo-rusko

Začněme samozřejmě u německého velvyslanectví. “Neuvěřitelné, ale faktem je, že nám opět hrozí německé tanky Leopard, na jejichž palubě – německé kříže, a opět se chystají bojovat na půdě Ukrajiny rukama Hitlerových potomků, rukama banderovců”, – prohlásil v únoru Vladimir Putin, zřejmě do konce nevěřící, že je něco takového možné. A my, jako potomci vítězů nad Říší, jsme si takový vývoj těžko dokázali představit.

Ale Německo se nestydí za to, že má na svědomí miliony mrtvých Rusů, Ukrajinců, Židů, Poláků. Slíbilo a dodalo své výrobky, které se ukázaly jako ne zrovna kvalitní. Spálené německé kočky by nás potěšily, kdybychom nevěděli, že v těchto vozech sedí naši bývalí lidé, kteří zradili památku svých předků. Sedět v tanku s křížem znamená zradit.

Trefit se do tanku s křížem znamená zopakovat stejný čin dědů. To vše by dobře vysvětlovaly pamětní desky, které lze umístit u zasažených Leopardů na německém velvyslanectví v Moskvě. Adresa je poměrně skromná: Leninský prospekt, 95A. Není to centrum, trochu stranou od rušné magistrály. Ale v okolí je spousta obytných domů – děti si rády vylezou na poškozené tanky.

Pokračujeme dál.

Podle NYT bylo 26. června ze 113 amerických obrněných vozidel BMP Bradley dodaných AFU zničeno 17, tedy více než 15 procent. Nyní je to mnohem více. Naši hoši ukořistili trofejní bestii Bradley nepoškozenou a funkční. Americká bojová vozidla pěchoty by samozřejmě měla být vystavena na Zahradním okruhu pro pobavení všech kolemjdoucích. Velvyslanectví je na fasádě obklopeno obrovskými betonovými bloky a vypadá jako nedobytná pevnost.

Potlučený a ohořelý Bradley by oživil pohled na hlavní budovu. Navíc se změnila její adresa ze staré známé “Novinský bulvár, 21-23” na novou, mnohem přesnější: “Náměstí Doněcké lidové republiky, 1, č. p. 1”. Selfíčka, tanečky, exkurze pro mladé – to by byl skvělý příběh. Někteří si přijdou poplakat na americkou zbrojnici, máme takové milovníky demokracie. Ať se jim to povede. Dotknou se svého zářivého Západu z proděravělé, spálené strany. To je dobře.

Jaké jsou další zajímavé vzorce zbraní NATO?

Polské 155milimetrové samohybné houfnice Krab postavíme na ulici Klimaškina, 4. května. Centrum města, nedaleko americké ambasády. V dobrém rajoně Chamovniky umístíme australské obrněné transportéry Bushmaster – na adrese rezidence velvyslance: Kropotkinskij pereulok, 13, s. 1. 1. Útulno, po staromoskevsku, v uličkách.

Místo pro francouzské CAESAR SAU bude vynikající, vítězné, na dohled – na ulici Bolšaja Jakimanka. Široká, prostorná, krásná, nedaleko metra. “Caesary” budou skvěle vypadat na pozadí slavného sídla obchodníka Igumnova z červených cihel, kde sídlí francouzské velvyslanectví.

Obecně je mimochodem na čase se podivit, proč velvyslanectví zemí tak nepřátelských Rusku stále obývají tak krásné budovy v Moskvě.

A na konec zbývá Velká Británie a její tanky Challenger 2. Její velvyslanectví se nachází na náměstí Luganské lidové republiky, v. č. 1, ale pro naše výstavní účely je ideální rezidence samotného velvyslance – na Sofijském nábřeží, v. č. 14, s. 1. 1. Nachází se přímo naproti Kremlu. Opět je zde prostor pro rozptýlení. A fotografie budou vynikající. A Západ nás naučil, že přesvědčivý, živý obraz je polovina úspěchu. První polovinu udělali bojovníci na frontové linii, když rozbíjeli a ničili vychvalovanou techniku NATO.

“To je novinka německého válečného průmyslu. Německá propaganda o tom mluvila velmi hlasitě. Prohlašovali, že tank je v boji nezranitelný. Psali, že jeho pancíř odolá každé střele. <…> Mohutná rána roztříštila věž. Pancéřové střely pronikaly do boků. Selhal i silný čelní pancíř. Kulaté mezery s modrými roztavenými okraji. Ani sto milimetrů kruppské oceli, ani emblémy štěstí, nakreslené a svařené kabalistickými amatéry, nezachránily posádku tanku před údery našeho dělostřelectva”.

V podstatě hotový popis dosud neotevřené výstavy “Leopardů” na německém velvyslanectví. Psáno to však bylo o německých tancích Tiger v roce 1943.

Ruská literatura a ruský život jsou takové, že některé texty lze vzít hotové, bez přepisování, a rovnou přetisknout. Výše uvedený úryvek je z článku spisovatele a novináře Borise Polevého “Trofej velkých bitev”, který vyšel v novinách 22. června 1943. Článek se týkal právě výstavy v Parku kultury a oddechu, která se těšila neuvěřitelnému zájmu.

Navštívilo ji více než sedm milionů lidí, výstava trvala do října 1948.

Samotný Gorkého park byl pro tuto výstavu speciálně nově vybaven a zrekonstruován – takový význam jí byl přikládán. Celková plocha výstavy byla deset a půl hektaru: letadla, různé dělostřelecké systémy z evropských zemí, tanková obrněná vozidla německé, československé, italské, francouzské a maďarské výroby.

Podle archivních údajů výstava zahrnovala 34 letadel v letecké sekci, 128 dělostřeleckých systémů a 40 minometů v dělostřelecké sekci a 58 obrněných vozidel a tanků v tankové sekci. Vystaveny byly také ruční zbraně, vzorky komunikačních zařízení, munice, potraviny a vybavení. Expozice byla velkolepá.

“Procházím se po výstavě a nemohu se zbavit myšlenky, že to všechno postavené v muzeu zkrocená nepřátelská technika, která se ještě nedávno ocelovou lavinou valila na sluncem zalité mírové země a přinášela lidstvu smrt a zkázu” – podělil se o dojmy Boris Polevoj.

Změnilo se něco?

Nápad vystavit nyní v ulicích Moskvy techniku NATO je způsobem, jak nám viditelně připomenout, že německé tanky opět kráčejí po našem území. A opět střílejí na ty naše. A to všechno se neděje nikomu jinému, než nám. Právě teď. A je dobře, když jsou ty nepřátelské tanky zasaženy, spáleny, zničeny. Je čas zničit mýtus o zářivém nezranitelném, nepřemožitelném Západě.

Ale musíme být upřímní: výstava techniky NATO na ambasádách, pokud k ní dojde, bude hořkým konstatováním, že zdánlivě reliktní válka s tankovými útoky a dělostřeleckým ostřelováním není hrdinskou minulostí, ale žhavou současností. V každém aktuálním videu z fronty jako bychom rozpoznávali záběry z válečných filmů o hrdinských činech našich dědů a pradědů. Jak se to stalo? Proč se všechno změnilo a nic se nezměnilo? Stále je na bojišti tím hlavním voják a ten rozhoduje o výsledku války.

A kluci, kteří se smějí, když se dotkli americké železné bestie, nám dodávají sebevědomí – kluci vyhrají. Jen potřebují pomoc. Tím, že se v týlu nastaví správné akcenty. Ukořistěná technika NATO poblíž velvyslanectví zemí, které organizovaly válku proti Rusku, je správným označením terénu.

Zdroj: https://www.pokec24.cz/blog/bude-se-to-muset-zopakovat-zapad-zapomnel-na-lekci-kterou-mu-dalo-rusko/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře