Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zeman rozděluje společnost + Sobotku přišlo podpořit 80 lidí.

K uspořádání dnešní demonstrace na podporu premiéra Bohuslava Sobotky přiměl jejího organizátora, aktivistu Pražského Majdanu Tomasze Peszynského, prezidentův výrok o kalašnikovu. Peszynski to prohlásil v rozhovoru, který poskytl dnešní Mladé frontě Dnes. Na premiérovi oceňuje, že ve věci uprchlické krize na rozdíl od prezidenta jde proti proudu populismu a xenofobie. Účastníci demonstrace ale nemají na způsob řešení uprchlické krize jednotný názor, přiznává Peszynski.

„Mně se chování prezidenta nelíbí, protože je populistické. Naopak premiér Bohuslav Sobotka jde proti proudu populismu a xenofobie. Slova o kalašnikovu byla spouštěčem pro tuto akci,“ uvedl Peszynski. Na námitku, zda lze skutečně prezidentova slova chápat jako výzvu k násilí, pak Peszynski řekl, že Zemanův výrok není přímou výzvou k násilí na Bohuslava Sobotku. „Jsem však přesvědčen, že prezidentovi příznivci to pochopili ne jako neutrálně vtipný bonmot, ale jako schvalování násilí vůči premiérovi,“ myslí si aktivista a odvolává se při tom na reakce lidí na sociálních sítích.

 

 

  • zeman-rozdeluje-spolecnost-sobotku-prislo-podporit-80-lidi
  • zeman-rozdeluje-spolecnost-sobotku-prislo-podporit-80-lidi
  • zeman-rozdeluje-spolecnost-sobotku-prislo-podporit-80-lidi

Peszynski poukázal na to, že v české tradici platí, že prezident usmiřuje společnost. „Už od první republiky je jakýmsi tatíčkem, který se má snažit tlumit vášně a napomáhat k racionálnímu řešení. A samozřejmě má prosazovat hodnoty, na kterých je naše země postavená. To prezident Miloš Zeman nedělá, místo aby společnost usmiřoval, tak ji rozeštvává,“ tvrdí aktivista.

Organizátorům demonstrace na podporu premiéra prý nejde o uctívání samotného premiéra, ale o způsob řešení migrační krize. „Jen chceme vyjádřit, že jej podporujeme, protože neposlouchá populistické hlasy a hlas ulice, které naopak evidentně více poslouchá vicepremiér Andrej Babiš. Sobotka de facto jde proti veřejnému mínění, jež je u nás xenofobně založené. A my si myslíme, že si politik, který k tomu má odvahu ve věci, o které si myslí, že je správná, zaslouží ocenění,“ vysvětlil.

Chtějí rozumné řešení uprchlické krize. Vlastní recept ale nemají

Peszynski ve výzvě k dnešní demonstraci píše, že svolává ty, kteří chtějí humanitární a rozumné řešení uprchlické krize. Na otázku, co tím vlastně myslí, pak uvedl, že podporují hledání rozumného řešení. „Zdá se nám, že politici typu Miloše Zemana, Tomia Okamury nebo aktivisté jako Martin Konvička na tom nemají zájem. Předkládají jen jednoduché principy – stavění zdí a vyvolávání nenávisti,“ uvedl.

Na druhou stranu přiznal, že vlastní recept na řešení uprchlické krize nemají. „Podporujeme politiky, kteří hledají řešení v rámci Evropské unie nejen na úrovni své země, ale i na úrovni všeobecných zájmů. A myslíme si, že tohle dělá premiér Sobotka i třeba kancléřka Angela Merkelová,“ dodal s tím, že v celém protiimigrantském hnutí spatřuje obrovské ohrožení demokracie v Česku.

Rozhovor se dotkl také příští prezidentské volby. Peszynski nechce v prvním kole podpořit žádného kandidáta. Kdyby ve druhém kole došlo na souboj mezi Zemanem a protikandidátem, který bude z jeho hlediska morálně přijatelný, nasadil by všechnu svoji energii do kampaně proti Zemanovi.

Přiznal také, že by uvítal, kdyby na českého prezidenta kandidovali například ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek nebo generál Petr Pavel.

zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-rozdeluje-spolecnost-Slova-o-kalasnikovu-byla-spoustecem-hlasi-z-novin-aktivista-jehoz-demonstraci-podporila-CSSD-420587

-----------------------------------------------------------------------

Sobotku přišlo podpořit 80 lidí. Ovčáček se tomu vysmívá

„Přišli jsme podpořit premiéra v jeho politice, která je proti vlně populistické xenofobie. Také reagujeme na nenávistné demonstrace, které se dnes v Praze konají,“ uvedl jeden z organizátorů demonstrace nazvané Demonstrace Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu na podporu premiéra Bohuslava Sobotky Tomasz Peszynski.

Premiéra Sobotku přišlo před Úřad vlády podpořit podle odhadů 60 až 80 lidí. Toho se hned chytil hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který zprávu o protestech sdílel na svém Facebooku s jízlivou poznámkou: „Výborně, příznivci pana premiéra už jsou kompletní.“

zdroj:http://echo24.cz/a/iLNRV/sobotku-prislo-podporit-80-lidi-ovcacek-se-tomu-vysmiva

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 j.thuma@seznam.cz 2016-02-26 10:02
Demonstrovalo 80 lidí ? Nebylo jich jen 20 a to ostatní (60) jen zamaskovaní policisté ? To by realitě lépe odpovídalo ...
Citovat
#2 Bus Bělojar 2016-02-09 06:02
ČT a tisk připravili opět dezinformační kampaň o realitě věci.Nic jiného jim nezbývá,mají americký bowiják na krku.Pravda je ta,že až budou volby,národ se rozhodne správně a ničemní padouchové ala Sobotka půjdou nejdříve z kola ven a pak sedět a bručet.Několik zdatných černoprdelníků se sveze s ním. Asi si nevšimli,že sluníčkářů(nejs píše od slova sluníčko-mentál ně postižený člověk) je absolutní minimum,sotva 1 z 10,stačí chodit po venku a povídat si se spoluobčany.
Citovat
#1 damirr@volny.cz 2016-02-08 17:49
Většího hňupa na funkci premiéra si naši idioti nemohli najít. A tenhle trouba Peszynski ať raději zaleze někam do kanálu mezi krysy. Tam by bylo jeho místo. A mohl by si tam vzít i US poskoka z ambasády.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře