Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tak už toho Klause konečně vyhodili.

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

No, nečekal jsem, že na to najdou koule, ale stalo se. A je to dobře a je to správně a povím proč.

Vylučování ze strany se opět vrátilo do českých zemí jako prostředek převýchovy nenapravitelných jedinců, což je férová mesič pro všechny, kdo by pochybovali a říkali si, že žádná normalizace vlastně neprobíhá a všechno je zatím OK. Mladej Klaus byl politicky nekorektní, kritizoval přijímání zákonů, které nikdo nechce a které zabordelují náš právní řád z vůle Evropské Unie. ODS Klause vyhodila údajně kvůli názorovým neshodám, z čehož plyne jediný logický závěr – ODS chce většinově být politicky korektní a s přejímáním nesmyslné unijní legislativy nemá problém. Což je myslím poměrně výrazné poselství voličům.

  • tak-uz-toho-klause-konecne-vyhodili
  • tak-uz-toho-klause-konecne-vyhodili
  • tak-uz-toho-klause-konecne-vyhodili

Kromě toho Klaus popíral novou církev. Říct něco proti EU v dnešní době je stejné jako kdysi popírat, že Slunce obíhá kolem Země. EU je nové náboženství a kdokoli hodlá otevřít nějakou diskusi, ten „škodí Česku“ a je to „ruský troll“.

Osobně si myslím, že ho vyhodili, protože vytvořil vlastní hru uvnitř jejich hry a tahle hra začala být větší než jejich vlastní hra.

S každým pondělním Klausovým sloupkem na Novinkách ve mně rostl neklid z toho, jak jim mladej Klaus dělá užitečného idiota. Tenhle chlap není vůbec marnej, říkal jsem si, a nebylo mi jasné, co ještě chce dokázat ve straně na konci nebo spíš za koncem jejího životního cyklu. Někdy, když se mu ten sloupek hodně povedl, jsem skoro fyzicky trpěl, protože mrhal úsilím a talentem ve prospěch subjektu, který o to ani za to zjevně nestál. Hodně lidí v mém okolí to má tak, že to tam háže ODS, protože odtud zná pár lidí a ví, že taky nejsou marný a myšlenkově se s nimi dovedou ztotožnit. Když se zeptáte na jména, tak z nich většinou vypadne mladej Klaus, starej Klaus (který už v ODS není), když hulej, tak Kubera, když mají něco společného s EU, tak Zahradil, když dělaj do kvérů, tak Černochová, když mají něco společného s lokální dotační přerozdělovnou, tak Kuba, protože jižní Čechy. A to je celý. Všichni žijí v přesvědčení, že v ODS jsou skvělí lidé, jen to vedení momentálně není nic moc, ale že se to nějak spraví. A na tyhle to byl vlastně podvod.

Jenže když sledujete trochu „big picture“, tak pochopíte, že se to nespraví a všichni shora vyjmenovaní jsou ohrožený druh, kromě mladýho Klause, kterého se to už netýká.

Základní rozpor? Klaus je oldschool homo politicus, jeho motor jede na myšlenky. ODS pohání politický marketing.

Dost politických komentátorů si kdysi povšimlo, že ANO ve snaze vládnout otočilo doleva a začalo absorbovat komunistické a sociálnědemokratické voliče (což přivedlo obě jmenované strany do problémů, lépe řečeno, sami se tam přivedli, protože se dobrovolně rozhodli s Babišem spolupracovat). I přes absorpci marxistických voličů ale ANO nijak zásadně nevyrostlo v preferencích, takže mu musel na druhé straně někdo odejít. Byli to nejspíš voliči, kteří neakceptovali nový směr Anofertu a o ně vypukl boj, který se táhne doposud.

All catch party je prostě píčovina. Nesmysl z učebnic, něco jako jednorožec. Každý měl potřebu to zkusit a všichni už ztroskotali nebo brzy ztroskotají.

Vypukl zákopový boj o mětského liberála. To je takovej ten, co je třeba úředník, hákuje v korporaci nebo nějakou cestou žije ze státních nebo evropských peněz. Má se dobře, rád řeší píčoviny a netouží po tom, házet to tam komunistům nebo socanům. Je dost chytrej na to, aby pochopil, že to s nima nikam nevede, že se žádné bohatství nevytvoří tím, že stát sebere peníze jedněm lidem a dá je jiným lidem. Taky nemusí stát v jedné řadě s vidlákama, odborářema a cementovejma lopatama. Není úplně na větvi z evropské integrace, protože do toho systému trochu vidí a kromě jeho výhod zná i jeho nevýhody, které sice nejsou tak široce komunikované, ale o to zjevnější, když jste jen málo insider. „Podnikatel“ Babiš mu připadal jako schůdná alternativa k realizaci jeho občanských tužeb. Je jich hodně, a teď sedí a čekají, kdo se jich ujme a slíbí jim to, co chtějí slyšet. Někdy se tomuto jedinci říká „středový volič“, ale dneska už je nějaká levice a pravice obsoletní sortiment stejně jako videokazety a psací stroje.

Pro ODS je otázka dostatku elektorátu kritická. Oni sice ve svých rukách koncentrují velkou moc, hlavně na lokální úrovni, ale aby ji mohli legitimizovat a uplatnit, musejí mít mandát od voličů a to je u nich problém. O bývalé „konzervativní“ (whatever it means v dnešní době) voliče ANO vypukla sháňka a ta trvá doposud. Nejvíc z toho profitovali Piráti, také Bába se pokusil je získat zpátky svými výroky o „malém státu. ODS zatím bez velkého úspěchu.

Městskej intoš slyší na tradiční pravicové hodnoty asi stejně jako člen AutoMatu na výfuk od Akrapoviče. Pro městského liberála je správné to, co se právě líbí jemu a je jedno, zda to spadá do politické agendy pravice nebo levice. Ostatní ať se buď nějak přizpůsobí, nebo dostanou nějakou fešnou nálepku. Cestování, Facebook už je mrtvej, Instagram, zase cestování, elektromobily, lajkovat, dislajkovat, hejtovat, nastavovat status, kariéra, k posrání. Zajímá tohoto člověka, že nějaká nadnárodní nikým nevolená sebranka chce brát lidem auta nebo zbraně? Svobodu? To je mu přece buřt, jeho zajímají jeho zájmy, navíc velmi proměnlivé. Z téhož důvodu je nevzrušuje, že nějaký parlament někde schvaluje špatné zákony. Zajímat je to možná začne teprve až jim budou fízlové bouchat na dveře nebo po něm začne nějaký úřad požadovat miliónovou pokutu. Možná až mu budou rvát iphone ze studených mrtvých rukou, tak ho napadne, že měl asi zvolit přístup, ale fakt je, že většina z nich chce zachovat staus quo.

Mladý Klaus je ten poslední, kdo by ODS mohl pomoci nalákat tenhle typ voličů. Naopak může tyto aktivity silně ohrozit. Je moc jednostranný, moc vyhraněný a tihle sráči v něm cítí spíš hrozbu než inspiraci.

Splní se vyřčené prognózy a založí si mladej Klaus vlastní politickou stranu? Dost o tom pochybuji. On mi nepřipadá jako týpek, který by hodlal něco zdlouhavě budovat. Jakkoli má mnoho občanů díky ANOfertu jinou představu, provozovat politickou stranu je především opruz a hodně práce. Kromě toho je veřejná přízeň prchlivá. Řepka, Erbová, Plekanec, Vondráčková, pár zbytečných sportovních zápasů nebo hereček, co si zapomněly vzít podprdu nebo kalhotky a všichni zapomenou, kterej je ten Klaus. Musel by jednat rychle, velmi rychle. V podstatě už měl mít nějaký subjekt v šuplíku.

Přes všechna negativa a chmurnou náladu u Klausů v kuchyni si myslím, že demokratické vyhození občana mladého Klause z Občanské demokratické strany byla jedna z mála pozitivních věcí, co se na politické scéně za poslední dobu udála. Zpřehlednilo to situaci a ukázalo, kdo je kdo a za co stojí.

zdroj: http://dfens-cz.com/tak-uz-toho-klause-konecne-vyhodili/

Facebook komentáře