Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

42 českých a slovenských webů, které šíří ruské lži

SEZNAM RUSKÉ PROPAGANDY

Ruská propaganda funguje v čase ukrajinské krize na plné obrátky. Její dosah je ohromný a můžeme ho dnes a denně vídat i v českém internetovém světě. Aktivně se na něm podílí také množství serverů publikujících zprávy v češtině. Slovenský středoškolský učitel a aktivista Juraj Smatana sestavil seznam 42 českých a slovenských webů, které šíří ruské lži.

 

 

  • 42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi

 

„Jsou to weby, které jsou sice anonymní, ale přitom jejich zprávy mají velmi profesionálně vytvořený obsah,“ říká Juraj Smetana v rozhovoru pro slovenský Denník N. Smatana (48) působí jako aktivista 25 let, živí se jako učitel dějepisu na gymnáziu v Považské Bystrici a je také poslancem Trenčínského kraje.

Jeho seznam podle něj vznikl neplánovaně. „Spolu s dalšími aktivisty provozujeme portál ekoforum.sk, kde kromě jiného zveřejňujeme hromadné připomínky a petice. Před zhruba rokem se nám ozvala jistá paní, že chce zveřejnit petici proti zákonům, které údajně umožňují odebrat děti rodinám a dávat je homosexuálním párům. Souhrnně se to označovalo termínem juvenilní justice.“ Ten termín mu nic neříkal, a tak začal pátrat. Narazil na víc stránek, které „juvenilní justici“ rozebíraly. „A tak jsem přišel na servery, jako je stopautogenocide.sk, rodinajezaklad.sk a podobně. Na jedné straně byly anonymní, na druhé straně publikovaly články s podobným obsahem. Některé se věnovaly tomuto tématu, jiné dalším konspiračním teoriím. Rusko v nich bylo vykreslované jako duchovní země a Západ, naopak, jako rozvrácená společnost. Zdálo se mi to zvláštní, protože Rusko je ve skutečnosti státem, který má vyšší míru potratů, vyšší rozvodovost, vyšší kriminalitu, alkoholismus, a, naopak, nižší střední délku života než západní Evropa.“ Napočítal celkem 42 takových stránek v češtině a slovenštině. O některých v minulosti psal i deník ECHO24.cz.


Seznam českých a slovenských webů šířících ruské lži:

www.svetkolemnas.info

www.zvedavec.org

www.ac24.cz

www.rodinajezaklad.sk

www.stopautogenocide.sk

www.osud.cz

http://czech.ruvr.ru/

http://slovak.ruvr.ru

www.zemavek.sk

http://panobcan.sk/

www.czechfreepress.cz

http://vaseforum.sk/blog/

www.slobodnyvysielac.sk

www.hlavnespravy.sk

www.badatel.sk, www.badatel.net

www.protiprudu.org

www.beo.sk

http://obcianskytribunal.sk/blog/

www.sho.sk

www.voxvictims.com/

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/

www.magnificat.sk

www.freepub.cz

http://vkpatriarhat.org.ua/cz/

www.spolocnostsbm.com

http://svobodnenoviny.eu

http://www.auria.sk/blog/

http://afinabul.blog.cz/

www.dolezite.sk

www.inespravy.sk

www.nadhlad.com

www.ze-sveta.cz

http://nwoo.org

http://orgo-net.blogspot.sk

www.cez-okno.net

www.vlastnihlavou.cz

www.neskutocne.sk

www.bezpolitickekorektnosti.cz

www.eiaktivity.sk

www.nazorobcana.sk

www.alternews.cz

http://pravdive.eu/index.php

www.aeronet.cz

www.slovenskeslovo.sk

zdroj:http://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi#2qGw8O7Ii1uZyVz0.01

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#6 anand@post.cz 2015-03-12 18:04
Stale mi to vychadza rovnako. Vsetci zabudli, ze niekedy Sovietsky zvez si robil s nami, co chcel, a dnes mu tiez mnohi sadaju na lep - vid poslankyna Maria Ritomska. Smutne, ale ona zrejme bola v tom case v kome a nema tuto vedomost.
Citovat
#5 dugat.jan@gmail.com 2015-03-01 19:38
Pán Smetana je diletant, Zabudol minimálne na:
www.chelemendik.sk
www.svobodny-vysilac.cz

Ale ďakujem za zoznam....
Citovat
#4 Jan Kopeček 2015-03-01 10:36
Díky za přehled. Konečně si zase rozšířím rozhled.
Citovat
#3 Lifft@seznam.cz 2015-02-28 21:42
Děkuji mnohokrát za seznam webů,které se dají číst. Protože veřejná média je jedna velká žumpa nesmyslů,demago gií a lží. Super skvělá práce. Pokud jste tímto chtěli poškodit tyto weby,tak se vám pánové podařil pravý opak a to je skvělé. Leč to není překvapující ale Proti-Ruská propaganda má společnou jednu důležitou věc a to je nedostatek důkazů a pádných argumenty.Jiným i slovy - vaří z vody :)
Citovat
#2 damirr@volny.cz 2015-02-28 20:54
A tak nám tady z echa 24 podali seznam více než zajímavých webů a tak posloužili jen k dobru čtenářů, které už nezajímají lži z veřejnoprávních medií. A ty lži nám tady "servírují " jen idioti, kterým "čouhají z US análu" už jen uši. Tak člověk jen žasne nad tou tupostí, která nemá obdobu ani v minulém režimu. Novodobí "ctitelé západní totality" jen projevují svoji vlastní malost v myšlení a podobají se jen oslům nesoucím svoje břemeno.
Citovat
#1 danpoisel@seznam.cz 2015-02-28 18:10
Konečně někdo sestavil přehled alternativních zpravodajských webů. Autorův počin je velmi přínosný bez ohledu na původní záměr, který je zjevně kontraproduktiv ní, což pro autora asi nebude příjemné zjištění.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře