Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

 

Zpíval Karel Havlíček Borovský. Ale to už je dávno, doba se změnila a Schwarzenberci snad také.

Tak máme za sebou první kolo prezidentských voleb. Musím se přiznat, že jsem byl dost překvapen. Zatímco vítězství Zemana jsem předpokládal, druhé místo knížete je pro mne bombou. Jak se zdá, český národ se zase jednou ukázal. Podle průzkumů minimálně 80% národa je nespokojeno s vládou, přesto druhé místo získal předseda vládní strany. Přitom TOP09 je horší varianta ODS. Jenže proti gustu, žádný dišputát. V televizi říkali, že ke konci voleb, když Schwarzenberg stahoval náskok Zemana, v tom hrály velkou roli sociální skupiny na internetu – tedy mladí lidé. Komentátor Aktuálně.cz Jan Lipoid to komentoval slovy : „V této zemi je pankáčů s facebookem víc, než si myslíte." Nakonec - když chtějí platit školné, proč ne. TOP09 intenzivně prosazuje zavedení školného.

 
  • zle-maticko-zle-svarcenberci-zde

Možná nejsem sám, kdo si všimnul, že v posledních televizních relacích Karel už nepospává, ale je mimořádně čilý. Už jsem četl, že je asi nadopován nějakými medikamenty. Jen doufám, že to není kokain, který proti únavě používají jihoameričtí Indiáni.

Každému by mělo být jasné, že volba Schwarzenberga je i volbou Kalouska a Nečase. Jeho druhé místo jasně dokazuje, že používání vlastního mozku bylo zcela nahrazeno mediálními masážemi. Asi málokdo si uvědomil, že úspěch místopředsedy vlády Schwarzenberga bude premiérem Nečasem a Kalouskem vykládán jako vítězství vládní politiky.

Rád bych se podíval blíže na profil kandidáta z druhého místa. Pan kníže má naše státní občanství. Získal ho nedávno, když se začalo mluvit o restitucích. To ho potřeboval. Komunistí by mu ho nedali, ale naše nová vláda ano. Nevadilo, že není Čech. České občanství může získat kdokoli. Až do konce rakouského mocnářství rod Schwanzenbergů byl rod německý. Jejich panství se rozkládalo od Bavorska přes Rakousko až do Čech. Češi byli jejich poddaní, vhodní tak na práci. Ani za první republiky se k Čechům moc nehlásili. Jejich mateřská řeč byla němčina.  Jeho žena se už připravuje na roli první dámy a jak píší noviny dokonce se začala učit česky.

V roce 1947 byl speciálním zákonem Lex Schwarzenberg převeden veškerý nemovitý majetek hlubocko-krumlovské větve i s inventářem a provozním kapitálem do vlastnictví státu. Z tohoto faktu vyplývá, že navrácení majetku Schwarzenbergům bylo prolomení dekretů prezidenta Beneše. Ale co by naši pejskové pro knížete neudělali?

Karel Schwarzenberg je znám svými bonmoty. Nedávno vyhlásil, že se jako předseda TOP09 nikdy nezajímal o to, jestli jsou čelní představitelé státu v jeho okolí zloději. Spojenectví šlechty a církve se projevuje na jeho postoji k církevním restitucím. Církev byla vždy spojencem šlechty, když společně ožebračovali lidi.

Prezident by měl hájit zájmy státu. V případě Schwarzenberga to bude problém. On je totiž členem společenství Bilderbergu, mezinárodní společnosti nejbohatších lidí planety, připravujících Nový světový pořádek. A ten se s českými zájmy neshoduje. Troufnu si říci, že je v příkrém rozporu. Možná se staneme pokusným králíkem Bilderbergů.

V nastávající volební kampani už Schwarzenberg mění barvy. Už tvrdí, že je konzervativní politik a to je prý něco jiného. Odmítá dělení na pravici a levici. Přesto ale říká, že je tady i pro levicového voliče. Blíže to ale nerozvádí.

Kampaň pro druhé kolo bude určitě zajímavá. Ale nakonec to bude jedno, když jeden kandidát je za osmnáct a druhý za dvacet bez dvou. Nakonec si můžeme zazpívat „tak už máme, co jsme chtěli“.

Představy, že přímá volba bude nějaký zásadní krok vpřed, byly od začátku chybné. Naopak, žijeme v době televize, počítačů, mobilů, a došlo na slova Alberta Einsteina : „Mám obavy z doby, kdy technologie převýší naši lidskost. Potom bude na světě existovat jen jediná generace úplných idiotů“.

Facebook komentáře