Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Za kouřovou clonou:

  • pitr
Je zataženo a dusno, každou chvíli může přijít ničivá bouře. To není pouze konstatování, jaké je momentálně venku počasí. Tato věta vykresluje situaci v Evropské unii, ale i na domácí politické scéně.

Tady může mít člověk pocit, že sleduje jeviště s dvěma představeními. Původní scéna, mimořádně tragická, je překryta fraškou.

Fraška se jmenuje: Pět českých na stole - a má volné pokračování: Ani kapka v sedmičce vína. Když ani média již nebyla schopna z kauzy kolem D. Ratha nic nového vymačkat, soustředila se na zakázky v obraně a konkrétně na Vlastu Parkanovou. Ta má štěstí, že v krabicích nic nenosí a že politik Kalousek neváhá tuto dámu chránit před „policejní zvůlí" do roztrhání těla. Zřejmě o prošetření podezření ze spáchání trestného činu stojí pouze velmi selektivně. Je přece před volbami a TOP09 přišla o svůj „štít čistoty".

Co se ale skutečně na jevišti odehrává? Zkusme rozhrnout kouřovou clonu afér, které stejně zapadnou, aniž se cokoli vyšetří.

Zpráva, u níž by člověk čekal mnohem větší medializaci, zapadla vcelku tiše mezi lahev vína a letouny CASA. Tomáš Pitr se nám vrátil – a navíc je téměř čistý jako lilium, radujme se. Na daňové úniky se již v České republice nehraje. Z nich se totiž za „nejlepšího ministra financí" a „vzoru slušnosti a etalonu morálních kvalit" stala norma.

"V žalobním návrhu označené skutky nejsou z pohledu dnešní platné právní úpravy trestným činem," vysvětlil postoj soudu v odůvodnění rozsudku předseda senátu Tomáš Durdík.

Pitr a Provod jsou nevinní, Rath si užívá vazby a do soudu zřejmě daleko. Nakonec, média ho již odsoudila a veřejné mínění s nimi. Tak na co soud?

Diskutující pod internetovými příspěvky přesto nabudou přesvědčení, že spravedlnost se do Čech vrací. Vždyť po kauzách J. Čunka, katarského prince a mnohých dalších došlo na Ratha a dokonce se policie přes Parkanovou blíží ke Kalouskovi. Navíc konečně někde soud osvobodil člověka, který údajně zabil pachatele v sebeobraně a nezašil ho, až zčerná. Ledy se hnuly, aleluja. Tak co se trápit s nějakým Pitrem, proč si připomínat, kdo je to pan Provod? František Mrázek by si samou radostí musel otevřít nějaké dobré těžké francouzské víno. O něčem takovém se mu nesnilo ani za ministra Obziny a ani za budovatelské éry po roce 1989, kdy právě Mrázek a jemu podobní zjistili, že kuponová privatizace se opravdu, ale opravdu povedla.

Pitrovi se útěk v roce 2007 vyplatil. Otázkou zůstává – čeho se v době krátce po zastřelení pana Mrázka a po volbách, v nichž sehrál klíčovou roli pan Kubice, obával? Kde jsou dnes ti, kteří se dušovali, že až se Pitr vrátí, bude horko České straně sociálně demokratické? Možná bylo horko úplně někomu jinému. Pro českého občana však přišla zpráva, kterou si za rámeček rozhodně nedá. V době honu na všechny úplatkáře světa jsme zjistili, co není trestné a za co se nikdo soudit nebude. Važme si proto naší nové elity, k níž patří právě lidé typu Pitra, Starky, Provoda, Kindla, Hrdličky, Janouška či Mrázka in memoriam. Tito lidé mají za sebou politickou moc a politická moc má za sebou tyto lidi. Dokud tato rovnice bude platit, nemají jakákoli slova o boji s korupcí sebemenší cenu. A předscéna v podobě kouřové clony jenom uráží inteligenci občanů.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře