Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vladimír Berossos: Občan? Ten to zaplatí

  • peak_vv
Napsal jsem o tanečcích VV kolem zákona o církevních restitucích článek "Co za to" 10.1 .2011, píšu v něm, že Véčkaři pro tento zákon zvednou ruku, jde jim jen o nějaký profit ze situace, kterou navodili, a že se nenechají jen tak vyšachovat z vlády, protože se kvůli několika desítkám miliard nezbaví výnosného vládního penězovodu. To lze také vydedukovat ze slov Karolíny Peake. Navíc je podivná na poslední chvíli uskutečněná schůzka v předvečer hlasování také 10. 1. S kardinálem Dukou. Ta nebyla určitě náhodná, ani plánovaná.

 

Peake: Existence VV závisí na zachování vlády – tak oč asi straně VV jde, blaho občanů a státu to určitě nebude.

Otázka na paní Peake:

Otázka církevních restitucí a míra mediální pozornosti i koaliční debaty jsou zcela úměrné tomu, že se jedná o největší převod majetku od doby velké privatizace.

Tady bych asi zvolil trochu jiný název, i když ani ten není dost výstižný – tunel na majetek státu – občanů.

Odpověď:

Nám nešlo o to rozbít parametry, které byly domluveny, ale o to, aby převod majetku byl transparentní. Není žádným tajemstvím, že v okolních státech se vyrovnání státu s církvemi příliš nevydařilo

Jeden z důvodů je, že v sousedních zemích nejsou tak silné lobbystické tlaky a korupce je u sousedů podstatně méně oproti ČR

Dále paní Peake hovoří:

Také nám šlo o to, abychom si na restituce dál nepůjčovali.

Ale ve výsledku to vyjde na stejno. Protože potřebné dvě miliardy, které církev bude dostávat po dobu, ve státním rozpočtu nejsou, budou sebrány z jiných kapitol rozpočtu, třeba z peněz policii, nebo školství kde jich je už tak nedostatek, tak nezbude než na nově vzniklou díru v rozpočtu jiné kapitoly si půjčit, aby třeba policie nezkolabovala. Tak je ve výsledku jedno, zda si p. Kalousek půjčí na restituce, nebo na policii

Jedno je však předem jisté, že tyto peníze bude muset v konečné podobě zaplatit každý občan a je jedno jestli je věřící, či nevěřící, zda něco církvi on osobně sebral.

A tady se podíváme na samotnou církev a jí proklamované desatero, Nemám teď při ruce bibli, abych citoval doslovně, a jsem z pohledu církve neznaboh, ale ve svaté knize bibli je psáno přibližně toto – dáli ti někdo políček nastav druhou tvář. A jak je vidět, toto přikázání nemusí sama církev dodržovat, když má ona nastavit tu druhou tvář.

Ony ty dvě miliardy, o které bude státní rozpočet chudší, asi tolik neznamenají, když paní Peake na jednu z otázek odpovídá:

- Ale pokud ministerstvo financí v jedné větě říká, že nás čeká propad až 50 miliard, ale že najít dvě miliardy není problém a že přihlásit se k trestnímu stíhání ve Švýcarsku o 3,5 miliardy v kauze Mostecké uhelné nepovažuje za nutné, tak se na nás nezlobte, že se po těch miliardách ptáme, protože uvidíte, jak ty miliardy budou chybět.

Občané to zaplatí, vláda beztak už zvažuje zvýšit DPH na 20 % a nevylučuje, že to bude ještě více a ve hře je i zvýšení přímých daní. K oběma zvýšení téměř s jistotou dojde, i když p. Kalousek říká zklidňující slova, že i to by MOHLO připadat v úvahu a když p. Kalousek řekne, že další zvyšování daní může přijít v úvahu, věřte, že nás zakrátko čeká, další zvýšení daní.

zdroj: http://berossos.blog.cz/

Související: http://berossos.blog.cz/1201/kod-lze-ten-taky-krade

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře