Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V čem (ne)máme jasno:

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Volební klání se nám blíží. Abychom se náhodou nezabývali pouze „přízemními“ tématy, jako například, kam naše republika v posledních třech letech pokročila – a kam by měla směřovat v letech následujících, abychom se příliš nezajímali o situaci v oblasti vzdělávání, zdravotnictví či sociálního zabezpečení, máme tu aféru. V centru pozornosti je dcera prezidenta republiky, K. Zemanová s tím, že už pouze chybí, aby jako ve filmu „Slunce, seno, jahody“ někdo sepjal ruce a zvolal: „No panenkomaryjá Podsrpenská, vidíš?“ K. Zemanová se ještě před prezidentskou volbou měla účastnit pornoparty, což má dokazovat kolující video.

  • v-cem-ne-mame-jasno

Většina z nás už má jasno – stejně tak, jako měla jasno v případě „virózy“ prezidenta republiky, že byl jednoduše opilý: K. Zemanová se určitě té party účastnila. A nyní lže. K. Zemanová totiž popírá, že by na uvedené akci byla. Pouze zatlouká, aby po čase přiznala, že je to pravda? Je to možné. Proč ale zaujímat stanovisko v této věci okamžitě, bez ohledu na obhajobu postižené? Možná tu budu za naivního troubu – ale já to risknu – a dovolím si v této fázi celé kauzy K. Zemanové uvěřit, že na divoké party nebyla. Jistě, nestala by se prvním prominentním dítkem, které se na nějakém večírku totálně ztrapnilo – a ohrozilo pověst svých chlebodárců. Stačí připomenout oblékání se do nacistické uniformy či lezení po kašnách a ničení soch.

Pokud se K. Zemanová party účastnila, nejsmutnější by na celé věci bylo, že se k ní nedokáže postavit čelem. Zkusme ale na chvíli ctít presumpci neviny – a zvážit možnost, že se inkriminované akce nezúčastnila. Neodbytně se mi totiž na mysl dere jedna otázka. Pokud si vzpomeneme na mimořádně vyhrocenou prezidentskou kampaň, kdy se na M. Zemana vytahovalo kde co – je vůbec možné, aby se neobjevilo toto video? Jistě by ho Zemanovi odpůrci tehdy uvítali. Od voleb uběhlo pěkných pár dní. Je náhoda, že se video vynořilo právě nyní? Nejsem odborníkem přes technické záležitosti. Netuším, jak se dá nějaký záznam upravit, aby se tam vyskytovala osoba, která by tam reálně vůbec nebyla. Vím jen, že fotomontáže lze dnes dělat všemožné. Počkal bych si tedy, až bude hodnověrnost videa jednoznačně prokázána či až bude jinak nade vši pochybnost doloženo, že jde o průkazný materiál.

Nejhorší je, když na někom ulpí stín něčeho dehonestujícího, ponižujícího, aniž se podezření prokážou. Nemohu si v této souvislosti nevzpomenout na tzv. Kubiceho zprávu z roku 2006, kde se mj. psalo, že J. Paroubek pohlavně zneužíval nezletilou dívku. Ten toto tvrzení zcela popřel, a na Kubiceho podal trestní oznámení pro pomluvu. Rok od zveřejnění tzv. Kubiceho zprávy se obvinění ohledně ovlivňování nepotvrdila, stejně jako se nepotvrdil ani obsah této zprávy. Snad se nyní dočkáme faktů. A pak se již, doufejme, budeme moci věnovat skutečným předvolebním tématům.

Facebook komentáře