Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tráva, samá tráva.

Na jaře, magistrát Prahy vydal nařízení, ( snad zákon?), že z důvodů sucha se nemá často kosit tráva.

  • trava-sama-trava

Trávník, jako tenisový kurt spolyká daleko větší množství vody, než zarostlý pozemek. Toto naprosto jinak nedefinované nařízení dopadlo zle. Doposud zákon nařizoval kosit aspoň dvakrát ročně. Teď si to někteří správci zeleně, ( parků a různých travnatých ploch, i soukromých), vysvětlili, že bude stačit, když budou trávu kosit tak jednou ročně. Tak polovinu nákladů na kosení ušetří. Jenomže, pak to co pokosí, je vzrostlý křoví. S jeho úklidem by bylo moc práce.

Tak to nechaj na místě shnít. Na jaře z toho humusu vyrůstaj jenom kopřivy a bodláky. Také, když kosí jenom jednou ročně v pokročilém podzimu, tak všechny bodláky se stačej vysemenit. Kdo vlastně rozhoduje o tom, že se bude kosit až po vysemenění bodláků?

Zrovna tak kopřivy. Z takhle zbídačeného pozemku se bodláky šíří větrem asi 200 až 300 metrů dál. Každý rok. Jak k tomu přijdou drobní majitelé trávníků, kterým to zaneřádí zahrádky. Třeba před domem. Trávníky jako tenisový kurt přitom měl málokdo. Často profesionální firma sekala trávníky za poledního vedra. Alespoň 30 stupňů. Pak to, co z trávníku zbylo, pokropila studenou vodou. Majitelům pak celý ošetřený trávník „ zreznul“. Kosit se pak dlouho nemusilo.

Když „Magistrát“ vydává nějaké nařízení, tak by ho nemělo vypracovat několik právníků, ale v tomto případě nějaký zahradník. Ale v celém plénu mi není známo, že by v nějakém oboru,(zedník, elektrikář , dopravák, hasič, atd.), byl někdo, kdo by se ve fungování města minimálně vyznal. Například nový areál ve Vysočanech.

Místo rozsáhlé zahrádkářské kolonie. Zde jsou vlastně věžáky tak natěsnány, že například požární zásah lze uskutečnit tak asi z jedné strany. Z dalších tří stran by se hasiči museli snad probourávat ploty. Stelně tak opravy jakéhokoliv potrubí. Až napadne sníh, potom úzká ulice okolo domů zkolabuje. Není ani kam sníh odházet. Kdo proboha takovou zástavbu povoluje? Prvorepublikové ulice musely být třikrát širší.

Panstvo se pyšní, že nechalo vysadit statisíce stromů. Jak psaly noviny, tak na zemědělské půdě. Na samém okraji Prahy. Ve vnitřní Praze se však likvidují i malinké plochy trávy. Jak to může pak positivně ovlivnit mikroklima mezi činžákama, to mi není jasné. To hlava obyčejného občana nebere. Na to je potřeba asi mít, nejméně dva tituly z právnické fakulty.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře