Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Strašidelné státní oslavy 20. výročí vstupu ČR do NATO… primátor Hřib se také vyznamenal ☺

Vladimíra Vítová

Sledování včerejší slavnosti ve Španělském sále Pražského hradu bylo jen pro silné nervy. Hlavní projevy českého, slovenského, maďarského a polského prezidenta a zástupkyně NATO byly přehlídkou neuvěřitelných lží. V demagogii však bezkonkurenčně vedl polský prezident Duda. Zde je pár příkladů. Polský prezident například řekl, že po čtyřicetileté okupaci Ruskem konečně hájí NATO nejen Polsko, ale i svět před ruským imperialismem.

  • strasidelne-statni-oslavy-20-vyroci-vstupu-cr-do-nato-primator-hrib-se-take-vyznamenal

Dále postavil zcela na roveň zájmy nacistického Německa a Sovětského svazu během 2. světové války. O osvobození Polska Rudou armádu ani slovo. Slovenský prezident zase sdělil, že jakákoliv kritika a zpochybňování NATO je dezinformace a paranoia. Dále, že Rusko agresivně obsadilo Krym a chudáci státy NATO mají strach z jeho další agrese. Zde jen dodávám, že na Krymu proběhlo zákonné referendum o připojení k Rusku a to v souladu s Ústavou samotné Ukrajiny, jak vyplývá z oficiálních stanovisek právníků EU i OSN.

Miloš Zeman ve své reakci na dotaz redaktorky dal v podstatě rovnítko mezi agresí a okupací v roce 1939 s rokem 1968. A zdůraznil, že proto, že jsme v NATO, tak už de facto nehrozí kolaborace. Všichni prezidenti V 4 se pak shodli na tom, že je životně nezbytné i nadále propojovat NATO s EU. Všichni vítali NATO ve svých zemích, protože prý ochraňuje mír a od té doby, co jsou státy V4 v NATO tak, prý nebývalým způsobem vzrostla politická stabilita a všechny země jsou bohatší.

Prý JENOM naše členství v NATO je zdrojem obrovského úspěchu a hnací síly prosperity. Zde dodávám, že například ČR - podle standardní mezinárodní klasifikace - spadla (během členství naší země v EU a v NATO) z kategorie středně průmyslově rozvinuté země, v níž jsme byli za socialismus (během členství v RVHP a ve Varšavské smlouvě), do kategorie rozvojových zemí zemí! Ó jaký to doklad „úspěchu“. Zástupkyně NATO zase opakovaně sdělovala, že tato organizace přešla od původního principu zadržování k principu zastrašování a tento princip je nutno nadále posilovat – především finančně! Korunu celému dni však nasadil primátor Prahy, kde se slavnost NATO odehrávala.

V pražském metru totiž znělo – čtyřikrát za hodinu v češtině a v angličtině - hlášení, které sám Hřib namluvil. Podstatou jeho sdělení byla tato věta: „Vstup ČR do NATO byl jeden z klíčových kroků, prostřednictvím kterého jsme potvrdili naše směřování na západ a posílili svou obranyschopnost.“ K tomu všemu mám na obyvatele ČR dotaz: „Opravdu si přejete, abychom v rámci západu – tedy EU – přestali existovat jako národní stát?

Opravdu si přejete, aby naše země byla součástí vojenského paktu NATO, který humanitárně bombardoval Jugoslávii, který do slova do písmene zdecimoval a vyvraždil desítky zemí na Blízkém Východě a v Africe pod lživými záminkami? Opravdu chcete být součástí NATO, které má téměř tisíc vojenských základen po celém světě a které je chce mít i v ČR? Pokud ano, pak je vaše volba správná, neboť jste zvolili přesně ty politiky, kteří včera na Hradě a po Praze vítali fakt, že ČR je již 20 let součástí tohoto agresivního vojenského paktu. Uvědomte si však, že za všechno zlo, které NATO způsobilo desítkám zemí a milionům mrtvých lidí, jste zodpovědní i vy.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře