Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Strach – nejnebezpečnější diktátor světa

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Dnešní svět je plný obav a strachu. A kdo nám přináší tyto různé obavy až domů ? Média ! Jeden den se zastavme a pozorujme vliv strachu kolem nás a hlavně na sobě. Bojíme se cestovat. Přijmeme názor většiny, že za každým rohem může číhat terorista, nebezpečný vir, zloděj či podvodník, který nás může ohrozit. Ale tak to není ! Jsme jen krmeni informacemi, přinášejícími strach, abychom byli nedůvěřiví vůči vlastním, často opačným úvahám. . Máme strach z nezvyklého chování, když je jeden k druhému hodný. . Televize nám přece denně přináší zprávy o tom, jak se podvádíme a nenávidíme. Bohužel nám média málokdy přinášejí zprávy o lidském dobru, lásce a moudrosti. Protože tyto zprávy nejsou komerční, určitě by to nikoho „nezajímalo“.

  • strach-nejnebezpecnejsi-diktator-sveta

Je to jednoduchý ovládací mechanismus menšiny tohoto světa. Každý manipulátor s lidským vědomím ví, že lidskou masu na jedné straně vystrašíte, nebo využijete určitého nebezpečí a to zveličíte v médiích a dokonale ho omíláte. A na druhé straně podáte pomocnou ruku ve formě přijetí zákonů, které by byly ještě před rokem nepřijatelným zasahováním do lidským práv a svobod. Ale jestliže nic nekalého neříkáte a neděláte, nemáte se čeho bát – chlácholí politik. Uvedu pár příkladů. Nezákonná imigrace – ať chcete nebo ne, dotkne se to i vás, pokud budete chtít navštívit nějakou zemi. Budete evidováni a snímáni jako potencionální zločinci. Sejmutí otisků, foto oční sítnice, nahrání stylu chůze, podle kterého lze identifikovat člověka na dálku tzv. bezpečnostním kamerovým systémem. Ve Spojených Státech je to v plném proudu a Evropská unie to očekává s otevřenou náručí. Účelem těchto opatření není zachytit teroristy, ale sbírat o nás informace. Součástí toho je vyvolávat v podvědomí člověka strach a tím tiše akceptovat jejich zvůli. Dalším příkladem může být strach z různých virů. Zprávy říkají, že na nemoc Sars zemřely ve světě  stovky lidí. Bojte se ! Noste roušky ! Udávejte lidi ! Když si odkašlou, hned je izolujme. Nemějte strach. Důvěřujte nám. Ale v  žádných zprávách již není, že za jediný den zemře po celém světě deset tisíc dětí na znečištěnou vodu. To je za měsíc nejméně 300 tisíc dětí . A to nepočítám jiné nemoci a úrazy. Chápete o čem mluvím?

Jsou nám předhazovány jen ty zprávy, které chtějí, abychom slyšeli. Položme si otázku, kde se berou všechny ty různé dezinformace, polopravdy a záměrně zkreslené údaje. Odpovědí může být uměle vytvořený problém k užitku toho, kdo jej vyvolal. Účel světí prostředky. Jako příklad můžu uvést švédský film o městu na severu Švédska, kde úplně zanikla kriminalita, takže město začalo uvažovat o zrušení policejní stanice. Zaměstnaní policisté, kteří živili rodiny, začali sami tajně porušovat zákon, aby dokázali jak jsou ve městě nepostradatelní. Město jim proto práci nechalo a ještě jim zvýšilo rozpočet. Samozřejmě tento příklad je transparentní, ale uvědomme si, kolik lidí je zaměstnáno v armádách po celém světě. Co by dělaly zbrojařské firmy, kdyby nebyly války ! Co by dělaly farmaceutické firmy, kdyby nebyly nemoci ! Co by dělaly antivirové společnosti, kdyby nebyly počítačové viry ! Co by dělali giganti ropného průmyslu, kteří mají tolik finančních prostředků, že by mohli koupit několik států se vším všudy, kdyby byl vynalezen jiný pohonný systém, než je dávno zastaralý spalovací motor. Je dávno jasné, že tyto společnosti pracují na výzkumech, které by zlepšily život na celé planetě, ale proč by je zveřejňovaly, když jsou stávající poměry zdrojem tak ohromných zisků, které jim náš strach napomáhá udržet.

 
Ale toto bych mohl rozebírat donekonečna. Jen jsem chtěl poukázat na zvláštní dění našeho světa a na to, že mnohem více lidí si uvědomuje, v čem žije. Věřím, že přijde doba, kdy my všichni budeme konfrontováni se svými myšlenkami. Je jen na nás, jaké myšlenky přijmeme a jakou cestu si zvolíme
 
„Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ti, kteří věří, že jsou svobodní.“ Johan Wolfgang von Goethe
 

Facebook komentáře