Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Špičky katolíků se hádají o to, jestli je islám nebezpečný

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

"Islám v sobě skutečně skrývá násilné tendence." Tak odsoudil nedávnou vraždu kněze ve Francii na svém blogu kardinál Dominik Duka. Článek původně nabízel Katolickému týdeníku, ten ho ale k Dukovu velkému překvapení odmítl otisknout. Prý pro nedostatek místa, Dukův tajemník za tím ale vidí záměr.

Jedním z těch, kdo s postojem Dominika Duky a jeho tajemníka nesouhlasí, je například i kněz Tomáš Halík. "Zásadní rozdíl je v tom, co říká papež František a s čím já také souhlasím, že není možné házet do jednoho pytle islám jako takový a džihádisty," míní Halík.

Dukův tajemník se ale prý nebojí mít na politické otázky třeba i jiný názor než papež a trvá na tom, že před islámem je dobré být ve střehu.

"V islámu je tou vůdčí myšlenkou nastolení míru a to i na neislámských územích, dokonce i násilným způsobem. To, že ho teď třeba nevyužívá miliarda a čtvrt mohamedánů, to je sice hezké, ale ta věc se může velmi rychle změnit," má jasno Dukův tajemník Milan Badal.

  • spicky-katoliku-se-hadaji-o-to-jestli-je-islam-nebezpecny

   

Před takovým postojem ale Halík varuje. "Jestliže budou někteří lidé házet islám a džihádisty do jednoho pytle, tak tím zřejmě nahrávají těm džihádistům, protože oni právě chtějí vyvolat ve většině muslimů představu, že západ nenávidí islám," vysvětluje Halík.

A české katolické špičky se neshodnou ani na jiné věci - zatímco podobné spory uvnitř církve jsou podle Halíka zdravé, podle kardinálova tajemníka je potřeba si v Katolickém týdeníku udělat pořádek.
 

zdroj:http://www.kurzy.cz/zpravy/405332-spicky-katoliku-se-hadaji-o-to-jestli-je-islam-nebezpecny/

Facebook komentáře