Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Soumrak to opravdu byl

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V neděli měla skončit v propadlišti dějin současná vláda. Tedy alespoň podle organizátorů akce s názvem „Soumrak kmotrů. Organizátoři – Holešovská výzva, tento počin inzerovali týdny předem. Tentokrát si nemůžou stěžovat, že by je media opomíjela. Informace o chystané protivládní demonstraci se opravdu obecně rozšířila.

 

 

 

 

  • soumrak-to-opravdu-byl

O to trapnější  je samozřejmě výsledek. Obrovské fiasko.  Zvláštní vlak, vypravený z Ostravy pojal do svých útrob ve městě horníků a ocelářů celých šestnáct demonstrantů. To se organizátorům opravdu vyplatilo! Kde zůstali ty desítky tisíc příznivců pana senátora Okamury? Například! Na Václavském náměstí, kde se mělo rozhodnout o budoucnosti národa se sešla tak pětistovka občanů.  A to včetně asi stovky příznivců pánů Cacha a Ponerta a několika desítek novinářů a fotografů. Není tedy divu, že se po úvodním vystoupení skupinky amatérů oděných do historických kostýmů nikomu na podium k mikrofonu nic moc nechtělo. Aby také ne! Takový amatérismus se jen tak nevidí a předvést něco podobného platícím divákům, nastal by problém s vracením vstupného. Dokonce ani panu Okamurovi ne. To když „král“ vyzíval přítomné, zda je přítomen ten – čestný, slušný, odpovědný, no prostě nej, který by převzal glejt, jenž by ho opravňoval k vládě nad zemí českou. Po dlouhém váhání jej převzal – kdo jiný – než pan Slávek Popelka.

Každému, kdo vydržel do konce této tragikomedie, by mělo být jasné, že tudy cesta nevede. Já sama jsem „u koně“ vydržela jen asi hodinu. Když jsem byla svědkem, jak se konečně odmítnutý kandidát na presidenta nechal přesvědčit k přistoupení k mikrofonu a tahá z kapsy papír s projevem, řekla jsem si, že jsem slyšela a viděla víc, než bych si přála.

Demise současné vlády se nekoná, ta exilová, sestavená kdesi v pražské vile se zřejmě neměla odvahu ani představit. A tak si pokládám otázku, respektive několik. V čí prospěch tenhle tyátr byl? Ve prospěch občanů? Obávám se, že nikoli. Jen se HV podařilo opět o něco více zdiskreditovat občanská hnutí odporu. Každý rozumný jedinec, který měl možnost se na vlastní oči přesvědčit, co bylo z tribuny a velkoplošné obrazovky hlásáno  – slušně řečeno, snůška demagogie, populistických výkřiků a zcela jistě osobních zájmů.

Nejsem příznivkyní velkých konspiračních teorií, ale nemůžu se ubránit pocitu, zda tohle vše nebylo a není tím pravým zájmem. Tedy, že jakákoli změna současných pravidel je vlastně nemožná. Že zde není síla, která by to opravdu myslela vážně, měla program a šlo jí skutečně o prospěch jako takový.

Bylo by určitě velmi zajímavé, kdyby HV zveřejnila, kolik ten průšvih stál a kdo jej bude financovat či financoval. Tento fakt by měl totiž větší vypovídající hodnotu, než nedělní tyátr sám o sobě.

zdroj:http://www.zrcadleninovedoby.cz/?e=178

 

Facebook komentáře