Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Sociální demokrat Veselý drží palce válečné straně

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Je pár minut po středeční deváté hodině ranní, výsledek amerických voleb stojí na nejistých nohách a moderátor ČT 24 se televizním mostem spojuje s místopředsedou ČSSD a předsedou zahraničního výboru poslanecké sněmovny Ondřejem Veselým a ptá se ho, komu ze dvou amerických kandidátů na prezidenství víc drží palec.

  • socialni-demokrat-vesely-drzi-palce-valecne-strane

Poslanec českých sociálních demokratů Veselý neváhá ani vteřinu. „Jistě Bidenovi!“ odpovídá a svoji volbu zdůvodňuje tím, že Biden je víc proevropský.

Má tím zřejmě na mysli, že Bidenova volba by ještě tužším spojením amerického a evropského kontinentu vytvoříla mohutnější a pevnější protiruský blok, než tomu bylo až dosud s prezidentem k Evropě a zvlášť pak k Evropské Unii i rezervovaným prezidentem Trumpem.

Ta poslední věta je samozřejmě má kalkulace. Ale zcela opodstatněná. Protože výrazný sociální demokrat Ondřej Veselý ví jistě dobře o tom, že dlouhodobým a nejpodstatnějším cílem zahraniční Trumpovy politiky je normalizovat vztahy s Ruskem a tím omezit vliv vojenskobezpečnostního komplexu USA na válečnický kurz USA. Jistě ví též o tom, že v souladu s tímto postojem Trump usiluje o postupné stahování amerických vojáků ze všech konců světa zpět do USA ,a snad jeho pozornosti neunikl ani ten fakt, že Trump je prvním prezidentem v historii USA, který zatím nevedl žádné války.

A jistě ví i o tom, že Demokraté druhého kandidáta na prezidenství Bidena hlásají politiku přesně opačnou. Že si vojenskobezpečnostní komplex hýčkají jako své dítko, že na něj nedají dopustit, že Demokratická strana, vojenskobezpečnostním koplex a finanční oligarchie už dnes de facto jedno jsou, a že to „jedno“ je tak zvaný Hluboký stát USA, který vede domáci i zahraniční politiku přesně opačnou, než je politika Trumpova. To znamená politiku světového četníka a světového hegemona, který jako jediný bude určovat běh Světa.

Snad to všechno význačný sociální demokrat Veselý ví a přesto pevně svírá pěsti pro Bidena. To je tak pomatený, že Evropa pevně svázaná s válečnickou Amerikou je pro něj víc než Mír? A to až takto daleko se dostala politika české sociální demokracie?

Lubomír Man

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře