Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Smrt Jiřího z Poděbrad v záři bruselských výbuchů

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

22.března uplynulo 545 let od úmrtí velkého českého krále Jiřího z Poděbrad. Ten, jako zemský správce, převzal v roce 1452 rozvrácenou zemi a za vlády nezletilého Ladislava Pohrobka urovnal během pěti let nejvážnější zemské spory.


Když byl zvolen králem, dokázal díky promyšleným diplomatickým krokům i užití vojenské síly opět pozvednout mezinárodní prestiž českého státu, i když on sám se často potkával s pohrdáním tehdejších evropských intelektuálů, vysokého panstva i nepřátelstvím papeže. Doma se stal králem dvojího lidu (kališníků a katolíků), tedy všech. Výrazně oživil domácí hospodářství i zahraniční obchod. Mnohé zbylo na Jagellonce, ale on převedl Čechy přes nejtěžší údobí vnitřní nevraživosti a hájil tak plně skutečné české zájmy.

Jiří panoval ve velmi složité době a taková doba si žádá vždy velkých osobností s rozhledem. S mnoha plány samozřejmě neuspěl a celoevropský projekt kolektivní bezpečnosti svrchovaných národních států, se kterým přišel už v roce 1462, byl zcela nad jeho možnosti. On sám však fantasticky předvedl, že ve velké politice, která jest uměním možného, může odvážná a talentovaná osobnost, oddaná velkému cíli, změnit opravdu mnohé.

  • smrt-jiriho-z-podebrad-v-zari-bruselskych-vybuchu

 

 

Hledejte, prosím, takových lidí je nám nyní třeba.

------
V úterý ráno to znovu bouchlo. Byla opět prolita krev lidí. Lidí, kteří zjevně nenesli přímou odpovědnost za války za zájmy banksterů a nadnárodních korporací. Lidí, kteří se pohybovali v okolí institucí sloužících dnes převážně k ničení evropských hodnot, ničení národních ekonomik a řízení sociálních experimentů. Lidí, kteří přinesli oběť. A komu vlastně? Globálnímu zmaru. A je lhostejné čí účast na odporném představení potvrdí vyšetřovatel. Byl to Islámský stát nebo vlastní zmutované státní složky utržené ze řetězu a posluhující deviované hrstce šílenců, jež se pasovali do role Boha? Evropská obluda prostě žere vlastní děti. Má svoje vlastní nároky a ty lidské ji nezajímají. A že poslouchá zámořského pána? Ani to na situaci nic nemění.

Chci normální správce věcí veřejných! Chci alespoň slyšet a vidět, že veřejně odpovědní lidé odpovědně hledají odpovědi. Chci uvěřitelné správce zemí Koruny české. Prázdnota si vždy žádá obsahu!

Nechci poslouchat TV kňourání nemužných asistentů europoslanců, kterakže je v multikulti Bruselu nebezpečno. Nechci poslouchat prázdné fráze představitelů ziskových neziskovek. Co se všemi těmi sloužícími za všech okolností?

V lednu 2015 CNN hlásala, že v Evropě je až 20 spících buněk radikálních islamistů. Tyto mají mezi 120 a 180 členy a jsou připraveny k útoku v Belgii, Francii, Německu a Nizozemsku. Proč nejsou skupiny rozkryté a aktéři za přípravu trestného činu odsouzeni? A lhala-li hlásná trouba americké administrativy, proč nejsou odsouzeni redaktoři za šíření poplašné zprávy?

„Jsme ve válce“, pronesl pateticky (pokolikáté již) francouzský premiér Manuel Valls. A mínil tím opět válku s jinou civilizací. Pane premiére, máte pravdu. Jsme ve válce. My, evropští občané, jsme vtaženi do války s vámi, s politiky, kteří nadbíhají nadnárodní hrstce otravných manipulátorů, ničitelů a ujetých šílenců, kteří mají pocit, že všechno je k mání za peníze. Že si mohou připlatit za Říjnovou revoluci, nacistické zvěrstvo, Islámský stát i Kalergiho pěstírnu podlidí.

Migrační problém i teroristické útoky padají především na hlavu  tzv. politických elit. Bez jejich výměny a důrazu na původní Evropu se nepohneme.
-----
À Propos Jiří z Poděbrad chtěl také sjednotit Evropu v boji proti Osmánské říši, jež v jeho době expandovala na Balkán. A protože v dnešním Turecku ožívají představy o postupné restauraci tohoto impéria...,jak se vám líbí čerstvá smlouva o výpalném mezi EU a Tureckem?

Na základě této smlouvy si za vlastní peníze kupujeme eskalaci sociálních, kulturních  a náboženských konfliktů, aniž bychom cokoli reálného učinili pro uklidnění situace na Blízkém Východě. Podplácíme jednoho z podporovatelů Islámského státu a ve skutečnosti přenecháváme na jeho libovůli, koho označí za toho správného adepta na EU azyl a koho ne. K příslibu bezvízového styku už nemám slov.  

Stanislav Novotný
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Bus Bělojar 2016-03-31 08:37
Děkuji za článek,vidím to podobně. Jiří z Poděbrad byl ve své době nejlepší volbou pro české království,byl to evropský politik se vším všudy,dnešní probruselští připosránci ovonění nejdražšími parfémy,utažení nejpevnějšími kravatami ve značkových mundúrech jsou k pláči.

Facebook komentáře