Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Šetřím, šetříš, šetříme.

Vážená paní Pekarová (snad Pekařová?) nás nabádá, abychom šetřili tak, že budeme i doma chodit v jednom, nebo snad ve dvou svetrech. A také v práci. Již se těším, jak celá vláda a parlament, všichni soudci a generálové jsou ve dvou svetrech na všech pracovištích.

To bude rébus pro všechny tajné služby všech ošklivých států. Výjimku budou dělat snad jen Eskymáci. Šetření nás čeká všude. Je s podivem, jak to neumějí podat členové vlády, včetně těch opozičních vlád. Za zásadní úsporu vidím omezení velikostí televisorů.

  • setrim-setris-setrime

Velkej žere přes dvěstě watů. Malinkej mnohem míň. Tak kdo by chtěl větší obraz, tak ať si před obrazovku dá skleněnou lupu. Luxus býval lupa dvojitá. Mezi lupama byla náplň- voda. Dnes můžeme mít i mrňavý televise, jako do stanu. Bude-li mít majitel jako zdroj proudu vrtuli na vítr, tak potom tady vidím zdroj gigantických úspor. Zahoďme a nekupujme televisory s větší obrazovkou než je dámské zrcátko do kabelky! Další giga úspory vidím u lednic.

Já pamatuji, velká lednice na plyn – 40 litrů. Jenom toho materiálu co se ušetří. Dva metry vysoká lednice je vlastně ekonomické zvěrstvo. Jak materiálové, tak spotřebou. Budeme li všichni jíst většinou jen chleba, tak na co lednice? Těch pár privatizérů (čehokoliv), co jsou za vodou, tak ti jsou opravdu za vodou. Havaj, Kuvajt, Florida. Peru, Nový Zéland, Izrael,Atd.

Takže těch se šetření vůbec netýká. Šetření s vodou je též důležité. Když každý člen rodiny místo do splachovacího záchodu bude celý den čůrat jen do bažanta a teprve večer se všichni členové rodiny sejdou a bažanty vylijí naráz do splachovacího záchodu, tak máme zasejc ohromné úspory vody. Ideálem by bylo močku lít do rodinné žumpičky. Pak s ní na podzim na záhumenek. Předtím by se daly plyny využít na výrobu elektřtiny. Ale to bych od rodiny chtěl asi moc.

To chce zase požádat toho borce, (nebo snad ministra?), co za snad miliardy nakoupil v Číně ústní roušky, doma z kuchyně, aby teď nakoupil v Číně asi pět milionů „bažantů“. Asi zase z kuchyně- za pár miliard. Možná by to potom chtělo například pod Prahou vybudovat za pár miliard malinkou přehradičku před večerními záplavami z pražských pisoárů. Vláda i parlament budou v práci chodit v „důchodkách“. Zrovna jako i europoslanci(kyně).

Komunikovat s Bruselem můžou přeci korespoňdákama. Co tam maj co jezdit. To považuji za rozkrádačku státu. Místo do Bruselu by se měli vzdělávat při rubání v dolech. Za koruny. Budovat stát. Další giga úspory vidím při vaření. Takový vařič „dřívkáč“ vám ušetří moc. Na internetu jsou zkušenosti , že hořej i králičí bobky. Vyschlá kravská lejna však vyráběj hlavně dým.

Tím se zaháněli komáři. Na usmažení buřtů potřebujete klacíky. Případně seno.V krámě stojí dřívkáč asi 1000 Kč. Na internetu je asi deset návodů, jak ho vyrobit do stovky. ( Komínová zděř, miska pro žrádlo pro kočku, atd.) Jen aby nevyšel Bruselskej zákon, že pálení klacíků s průměrem nad 7,5 mm je trestné. To by potom musel národ macerovat třeba bezovej čaj zastudena. Fuj. Před námi je tisíce světlých zítřků. Europoslancům zdar.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře