Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rádio Flus

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Že se mnou manipulují v komerčních televizích, vím. Jako vařené žáby jsme si postupně zvykli na reklamní bloky komerčních televizí, málem přesahující délku filmů.

Nikdo, ani Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, se nepozastavuje nad tím, že se na všech odehrávají ve stejném čase a že by to mohlo narušovat autorský zákon. Vždyť to máme zadarmo.

  • radio-flus

Že jsme manipulováni i na veřejnoprávních stanicích jsem si donedávna příliš neuvědomoval, samozřejmě jsem přijímal jejich proevropské politické nasměrování, protože se staraly o mé klidné trávení. Pečlivý výběr zpráv, většiny pořadů, zamlčování jevů odporujících dokonalému obrazu nové Evropy, tepání odpůrců a vytváření umělých nepřátel. Stačilo pár lekcí na alternativě a ejhle. Zbystřil se můj instinkt. A bylo po klidu.

Zemanův a Okamurův rozmar a odporná nedůtklivost, vůči veřejnoprávním novinářům, se najednou proměnily na pochopení s těmi, co si jejich manipulativní techniky zkusili na vlastní kůži. Dav modrých svazáků mediálním prostorem ochotně šíří nalinkované noty. Komouši, ruští trollové, počínští totalitáři, alkoholici, lháři, nepřijatelní šašci s cejchem.

Týmy zpravodajců a vedoucích oddělení asi nejsou školeni, ale dlouhodobě vybíráni a prověřeni na politickou korektnost s radarem na to, co by se mohlo nelíbit. Neznám nikoho, kdo by, kromě jeho partnera, miloval Moravce a jeho manipulace na ČT 24. Tak si tuhle stanici pouštím už jen při pořadech naučných a kulturních. Někdy z čirého masochismu na chvíli nakouknu víkendovou politickou debatu, abych se ujistil, že tohle už ne.

Naši strážci demokracie usoudili, že je třeba přitvrdit. Už nestačil výběr hostí do debat, vhodně dehonestující fotky a videa, neustále připomínající poklesky euroskeptiků, odpůrců, narušitelů demokracie. Připravili pro nás, bloudící, Rádio Plus. Nekonečný proud mluveného slova. Protože rád poslouchám komentáře, reportáže a diskuze, zaradoval jsem se nad jeho vznikem.

Patří do skupiny veřejnoprávních médií, které si platíme. Bohužel je tím také dotčen politický obsah. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si z rádia poslechl například ironické poznámky Jindřicha Šídla. Není jediný. Všichni co jsou tak často zváni do politických debat, slušní a uhlazení krysaři, co nás svým líbivým projevem zavádějí do evropské propasti. Martin Fendrych, Jefim Fištejn, Ivan Gabál, Tomáš Halík, Petr Honzejk, Jakub Janda a další vykladači všeho správného v demokracii, co obyčejný občan nechápe.

Stát si už nedělá žádné iluze, že by mohl udržet obyvatelstvo v jednom šiku pomocí státní doktríny, upletené z animozity Čechů k rusáckým okupantům, strachu z Putina a nenávisti ke komunismu a lásky ke konzumu, Havlovi, USA a liberální demokracii v provedení EK. Koktejl kterému máme věřit.

Proto byl vytvořen útvar ministerstva „Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám“, který tak miluje seznamy všech alternativních serverů, zavádějících nás mimo jedinou správnou cestu. Tak si dělám podobný, který naopak jednostranně a korektně informuje o tom, co si máme myslet.

Hlavní práci odvádí Petr Dvořák v ČT a ČRO, takže zatím těch přátelských webů nemám tolik.

  1. forum24
  2. aktuálně.cz
  3. evropskehodnoty.cz
  4. info.cz
  5. seznam.cz
  6. DVTV.cz
Autor: Daniel Řehák

Zdroj: https://danielrehak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=644433

Facebook komentáře