Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč jsem opět nejel na karlovarský „festival“

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Schválně jsem neuvedl filmový, protože mám pocit, že s filmem to má společného jen to, že se tam pár českých filmových „hvězdiček" pravidelně zřídí pod obraz boží. Zdá se, že po Bartoškovi starším již chlastací štafetu převzal jeho syn v doprovodu Macháčka, Gaislerové či Vilhelmové.

Bartoška starší sice nasadil v tomto druhu „umění" laťku opravdu hodně vysoko, ale vzhledem k tomu, že již není nejmladší, svým mladším kolegům již samozřejmě nestačí.

Ostatně divokýma pitkama jsou Vary již tak proslulé, že dostat na tento mejdan slušnou zahraniční hvězdu je čím dál složitější. Tento rok prý odřekl Johnny Depp, a tak přijel „zapařit" alespoň londýnský lev salónů Jude Low. Za chvilku již budou jezdit jen hvězdy slovenské, nebo si ty „slavné" křišťálové koule začnou opilí čeští herci rozdělovat mezi sebou. Obávám se však, že v takovém případě by musely být z něčeho nerozbitného, poněvadž následné pitky by karlovarský křišťál nemusel vydržet.

Teda ne že bych na festivalu ve Varech nikdy nebyl. Byl. Asi tři nebo čtyřikrát. Nejhorší je ale pro Pražáka doprava do Varů. Když jsem jel autem, měl jsem pocit, že místní strážníci čekali jen na to, až tam zase nějaký trouba z Prahy přijede zaplatit pokutu. Za jízdu, za parkování, za stání, prostě kasírovali za všechno. Tak jsem příště raději jel autobusem. Jízdenku tam jsem ještě nějak sehnal, ale nazpátek jsem musel vlakem asi tři a půl hodiny s přesedáním.

Paradoxně jsem však nikdy nejel do Varů na filmy, poněvadž dostat se na nějaký film bylo nadlidské úsilí. I když jednou jsem na nějakém rumunském filmu asi byl, ale dost dobře si to již nepamatuji, protože jsem byl tak utahaný z cesty a prohlídky karlovarských pravoslavných chrámů, že jsem celý film prospal. Takže do Varů zásadně na filmy nejezdím. Ani koupání v hotelovém bazénu hotelu Thermal mě nějak zvlášť neohromilo. Myslel jsem, že když se to jmenuje Thermal, voda bude teplá. No byla studenější než na Podolí a přitom jim tam tolik hektolitrů horké vody proteče nazdařbůh těma jejich pramenama. Co mě ale vždy zaujalo, byly nápisy obchodů a ulic v azbuce. Ještěže jsem měl ruštinu ve škole, jinak bych se ve městě již neorientoval. V této souvislosti mě napadlo, že když nám ještě jednou Rusové vypnou plyn, tak jim ty Vary rozbombardujeme.

 

Facebook komentáře