TOP 09 potvrdili můj závěr, že Nejhloupější voliče má TOP 09. Ovšem znovu překonali sami sebe, ačkoliv jsem předtím myslel, že to už nelze: TOP 09 vítězí v soutěži o nejhloupější volební heslo.

Vzpomněl jsem si na příhodu z dětství mého staršího syna. Jenže on tehdy měl asi čtyři roky. Učil se zrovna poznávat hodiny. Posléze si začal hrát na agenta a prohlašovat o sobě, že je agent Nula Nula Tři Čtvrtě Na Devět. Tehdy jsem mohl puknout smíchy. Nad Schwarzenbergem jen lítostně kroutím hlavou.

S tím, že je Schwarzenberg agentem, jsem vždy vřele souhlasil. Je ve službách rodového majetku, Evropy ve střihu rakouské monarchie (se silně protislovanským zaměřením), Bilderbergu, možná i agentem restitučním, zeleným, multikulturním, kosmopolitním a nevím jakým ještě, aby se tam vešel třeba i Hashim Thaçi.

Jen služba vlasti je v jeho případě výsměchem. I ten Bond, pokud by existoval, by udělal pro Českou republiku více.

Ale co dělat? Na nejhloupější voliče je třeba působit prostřednictvím první signální soustavy. Čekám, kdy Kalousek bude stylizován jako Matka Tereza.

PS Kdož jste včera nečetli, můžete se podívat na můj předchozí článek o pseudopravici, který s tím dnešním hodně souvisí: Zvýšit daně? Odevzdat suverenitu? Žádný problém. Teď ještě závist!.