Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Praktiky StB se po dvaceti letech vrací, Topolánkovi to vadí…

Od Sametové revoluce uplynulo necelých dvacet let, a stále se nám připomíná bývalý režim a jeho důmyslné, mnohdy až otrlé praktiky. Na scénu opět přichází špionáž a její metody. Posledním kdo byl v hledáčku těchto špionů zachycen, byl dnes již bývalý premiér Mirek Topolánek. Toho najatí špioni vyfotili v doprovodu několika vlivných lobistů, politiků a ředitele ČEZu při jeho dovolené v Itálii.
Bývalého premiéra zveřejněné fotografie „zvedly" ze židle. Svolal tiskovou konferenci, na níž označil jako viníka konkurenční politickou stranu. Jeho slova se nesla na adresu Jiřího Paroubka, kterého Topolánek obviňuje z toho, že si najímá bývalé špiony, aby jej takto špinili.
Ale nikdo přece Mirka Topolánka nepošpinil. Jen se na světlo dostaly informace a fotografie o tom, jak si užíval na své luxusní dovolené v Itálii. Mirek Topolánek tak trávil svoji luxusní dovolenou v Itálii, kde si pronajal jachtu zhruba za 35 tisíc korun. Bydlel v pronajatém domě, za který zaplatil jen „pouhých" 85 tisíc korun. Jeho pobyt mu zpříjemňovali třeba ředitel ČEZu Martin Roman, lobbista Vladimír Johanes, exministr dopravy Aleš Řebíček a exministr průmyslu Milan Urban-ten je z konkurenční strany.
Je ale zvláštní, že Mirek Topolánek se rozhodl cestovat po Itálii zrovna s těmito lidmi. Navíc se bratrsky objímá na některých fotografiích právě s lobbisty-nebo jejich přáteli. To se pak není čemu divit, že se stává takovým trnem v oku špionů a těch, kdo si jejich služby objednává. Copak kdyby zase plánoval nějaké „záškodnické" akce třeba proti konkurenci? Je pochopitelné, že se konkurence bojí. Ale to jistě nemusí znamenat to, že si najala špiony, aby jej hlídali.
Ty špiony si mohla najmout i nějaká vlivná síla z jeho vlastní strany, aby jej poškodila. Třeba někdo chtěl ukázat, s kým se přátelí bývalý premiér?
Ale nicméně, přece jen to není tak dávno, co republikou oblétly právě informace o provázanosti politiků s lobbisty. A už se zase čeští politici dostávají až moc blízko k těmto lidem. Copak nás asi zase bude čekat? Kolik nových kauz tak v budoucnu opět „vyplave" na povrch?...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře