Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Píše nešťastná paní do diskuze:

Text je převzat z diskusního fóra Měšec.cz

"Manželovi zavřeli 4 hospody, přes léto dělával akce typu fesťáky, rauty, svatby, nic z toho se nekoná. Kompenzace dostává 500kč denně což je výsměch, neboť nájem jedné hospody je 80 tisíc měsíčně a ty hospody jsou 4.. nemluvím o energiích, kdy musíte platit zálohy ať už fungujete, či ne.

  • pise-nestastna-pani-do-diskuze

Zaměstnance máme buď na fiktivních neschopenkách nebo jím platí teda stát, dodavatele nám krachují, s pivovary máme smlouvy o plnění a nikdo se s námi nehodlá bavit o tom, že to nejde, takže smůla. Hypo splácíme sice "jen 15 tisíc" měsíčně, ale úvěry do začátku podnikání, a podobně činí dohromady nějakých 100 000 měsíčně, takže nesplácíme, není z čeho, do toho zálohy na cos zdrav, daně z příjmu a z přidané hodnot za loňský rok.. neustále nás bombardují úřady s nějakým papírováním, účetní nemáme z čeho platit, sami se v tom nevyznáme, a úřady jak víme tu nejsou pro lidi ale proti nim.

Já chodím uklízet, abych aspoň zaplatila školku, manžel se snaží udržet aspoň výdejní okno, před vánoci jak nám otevřeli podniky na týden, jsme nakoupili tankové pivo, následně je zavřeli a zkazilo se nám asi 5 tisíc litrů. nemáme kde brát. Nemáme už rezervy, ty jsme vyčerpali během roku, protože už to je skoro rok co máme střídavě zavřeno, omezeno... pravděpodobně přijdeme o dům, ok, je to jen "věc" auta jsme prodali. Nic víc nemáme. I kdybychom šli do bytu, není z čeho platit. nevíme co bude. Kamarád spáchal sebevraždu před 3 týdny, má konečně klid.

Já nevím, jestli se smát, nebo brečet už kvůli dětem se snažím, ale jako... děsně mě štve, že jsme byli ti blbí poctivci, vše vždy přiznávali a jeli na férovku.. kdybychom si nakradli a dělali na černo, sice bychom se třeba na sebe namohli dívat do zrcadla, ale zbylo by nám aspoň nějaké.

 

Dostáváme od státu 500 kč denně, jen manžel, protože je jediný jednatel společnosti, takže 15 500kč +-
já - pardon, ale jinak to nešlo- uklízím na černo, vydělá 8 tisíc, + na mě manžel bere peníze "kurzerbait" nebo jak se to sakra jmenuje- mám jakoby k tomu výplatu od státu což nám platí hypo.

Nájmy jsou měsíčně 320 tisíc, ani jeden majitel nemovitosti nám je neodpustí, pouze 3 z nich kývli na to, že můžeme začít platit až po koroně. haha.

Elektřina-zálohy- nešli k nám ani odečíst hodiny, a ZPRŮMĚROVALI to z loňska, ačkoli máme zavřeno, máme všude platit zálohu cca 55 tisíc a to jsou jen plivance do moře. Měli jsme našetřeno cca 1 700 000 na horší časy.. vše je v prdeli abychom mohli splácet, kam zavoláme s prosíkem o posečkání, je problém.

U hodně splátek jsme už v exekuci, ačkoli cca 10 let nemáme problém splácet 100 000 měsíčně jen tak. máme velký dům s lesem, potokem, zvířaty, vybudovali jsme to poctivě. Všeho se klidně vzdáme, sice asi s depresí, ale ok, je blbá doba, jenže to se moc nevyřeší. Přijdeme o domov! jsme tu doma, byli jsme šťastní. Já chápu že je potřeba aby se lidé neshlukovali ( i když nařízení vlády mi přijdou dost na hlavu) ale když něco zavřou, musí přece kompenzovat, ne přivádět lidi k podvodům, v horším případě k sebevraždám..
Já fakt nevím co bude, nevím, jsme úplně v hajzlu.

A těmhle lidem chce Maláčová ještě zvýšit odvody na sociální, aby měli důstojný důchod? Nejprve je stát svým rozhodnutím ožebračí na kost. Copak nevidíme, že půlka národa v době covidové doslova "reje držkou v zemi"?"

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře