Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pavel Victorin: Vláda rozpočtové zodpovědnosti, anebo rozpočtového diletantství?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • Kalousek_jednika_2
Nechal by si někdo z nás napravovat nemocné srdce tvrdými chirurgickými zákroky od doktora filosofie a nikoliv od doktora medicíny? Stav nemocné státní pokladny napravovat diletant bez příslušného vzdělání ale může? Jaký to dává smysl?

 

 Ministr financí ing. Miroslav Kalousek je vzděláním inženýr chemie, nikoliv inženýr ekonomie. Zjevně si o sobě myslí, že je náramným odborníkem v oboru státních financí a národohospodářství, patrně „od narození", či "darem od pánaboha", když obor nevystudovat a přesto o penězích daňových poplatníků autoritativně rozhoduje, s povýšeným přehlížením připomínek a opačných názorů, třeba i skutečných odborníků? Patrně se shlédl v Milouši Jakešovi, který v závěru samovlády "jediné správné strany", podobně jako on dnes, tehdy také jako "kůl v plotě" vůči občanům ve stejném duchu vystupoval?

Buďme ale objektivní a přiznejme ministru Kalouskovi, co mu přiznat sluší! Ukázal, že je opravdu „šikovný" na prvoplánové okrádání občanů a vyhledávání zbylých rezerv v našich žalostných peněženkách a chatrných domácích rozpočtech, avšak velmi se obávám, že pro nápravu nemocné ekonomiky České republiky „odborník" tohoto ražení opravdu není ten „pravý".

Nepíšu to zde poprvé, ale pro nápravu žalostného stavu, kam jsme po Klausově „úspěšné privatizaci státního majetku při zhasnutí" s naší státní ekonomikou došli, potřebujeme schopné a charakterní odborníky, jaké zaměstnávali ve vrcholných manažerských funkcích Tomáš a po něm Jan Antonín Baťa v prvorepublikovém Zlíně.

Ze srabu, kam stát dovedli, nás opravdu nevyvedou pseudoodborníci a nepoctivci, kteří jsou nejčastěji personifikováni v dvojjediném diletantském a zištném vládním politikovi, který se v našem státě veřejné služby oficiálně „ujímá jako spasitel", ale ve skutečnosti s vidinou bezpracného osobního zbohatnutí.

K tomu podotýkám, aby nebylo mýlky – hradního pána z popsaného modelu typického českého vládního politika nevyjímám – naopak. Zmíněné české politické dvojjedinosti je právě on „zářným příkladem".

Uvědomme si každý, v zájmu pudu sebezáchovy, že s Kalouskem jako ministrem financí, opravdu žádné štěstí s naší státní ekonomikou očekávat nelze a nenalhávejme si – ani s premiérem Nečasem a jeho celým slavným vládním kabinetem, jehož vzájemně rozhádaní členové s „poctivostí a skromností sobě vlastní" sami sebe bombasticky označili za „vládu rozpočtové zodpovědnosti".

Spolu s nimi ten na Hradě, který je těchto typů, ctižádostivých co nejrychleji beztrestně zbohatnout na úkor poctivých spoluobčanů, vzorem a proto dnes drží ochrannou ruku nad těmito sobě blízkými s Nečasem v čele, je pro náš stát stále stejná „smrtící kombinace".

Takže – nejdříve je třeba vymést nepořádek ze chléva a pak do něj dosadit poctivé a schopné občany „baťovského" typu. Pak teprve bude mít význam „vyhrnout si rukávy" a „makat, makat a makat", ne pro pohádkové bohatnutí samozvaných, našich údajných "spasitelů", jako tomu bylo a je u nás dosud, ale pro zlepšení našeho vlastního života.

Tihle naši staří známí polistopadoví kormidelníci, dnes zakamuflovaní pod mimikry „vlády rozpočtové zodpovědnosti", zaštiťující se "nezbytností reforem", ke kterým jsou ovšem právě oni "těmi pravými vyvolenými", co nás od sametové revoluce stále podvádějí a okrádají, musí pro nápravu věcí příštích všichni, bez rozdílu dle zavádějícího označování za "levici, či pravici", především konečně „odejít od válu". Jinak to nepůjde!

http://victorin.blog.idnes.cz/c/193629/Vlada-rozpoctove-zodpovednosti-anebo-rozpoctoveho-diletantstvi.html

Facebook komentáře