Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

O mezigenerační SOLIDARITĚ ..

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ať se kouknu, kam se kouknu, všude vidím ten samý problém. Samozřejmě jako vždycky je to věc společnosti a systému. Mládí je IN. Stáří je odkecané. Milí mladí, nenechte si rodiči kecat do čehokoliv, žijte naplno, zadlužte se. Nomální je cestovat, šukat s každým koho potkám, být nezávislý na dluh a rozhodně se nenechat svázat nějakými očekáváními rodiny nebo si nechat do něčeho kecat. 

  • o-mezigeneracni-solidarite

Do toho stát zasahuje do výchovy, kultura a školství systematicky likviduje tradiční vzorce a mezigenerační úctu a to dokonce z obou stran. Malým dětem se musí povinně domlouvat, nesmí se bít a musí se respektovat jejich "názor". Ženy jsou svobodné a soběstačné, v drtivé většině párů je to dlouhodobě těsně před krachem a když už spolu vydrží, tak jen kvůli ekonomické situaci nebo dluhům.

Všechno v rozkladu. Všechno nestabilní. Řád a autorita neexistuje.

Staří se svými radami jsou obtížní, své majetky a nějaké dědictví ať si sežerou, my si půjčíme a budeme šťastně žít a obtížné stařečky dáme do chudobince jakmile to půjde. České blondýnky mají děcka s černouškama a jejich rodiny jim do toho přece nemají co kecat. Rasisti jedni. Sto let za opicema. Jestli si myslí, že jejich dítě je majetek rodiny, to se teda setsakra spletli. Může si dělat kdo chce co chce.

K rozporům přispívá ještě to, že předchozí generace vyrůstala za socialismu, měla všechno zadarmo, je aklimatizovaná na zcela jiné prostředí, hodnoty a systém uvažování, takže jsou bariéry mezi generacemi a nedorozumnění opravdu maximální.

Fascinuje mne, jak většina sporů lidí o tom, zda se žilo lépe za socialismu nebo za kapitalismu je o tom, kolik dnes stojí mléko, máslo nebo chleba. Přitom je to všechno o ceně bydlení, o zázemí, o jistotě práce a o životním stylu.

Za socialismu snad workoholici ani nebyli, dnes vás k tomu nutí zaměstnavatel na každém kroku. Za socialismu jste mohli dát děti k babičce a ta nemusela chodit do práce, prostě bylo normální, že byla doma a peníze nechyběly. Za socialismu si úplně obyčejní průměrní pitomci (střední třída) stavěli za platy z normálních zaměstnání domy jako hrady a šlo to, jen se remcalo na všechno, že nic není k dostání, ale za 5 let bylo postaveno, rodina svépomocí dala dohromady hrad.

Dnes se s každou kravinou zadlužíte do otroctví na 20-30 let a co je nejhorší, tak rodiny prakticky vůbec nekooperujou. Na jedné straně se vzbuzuje iluze, že každý sám si dokáže zajistit existenci a nezávislost a na straně druhé je jasně vidět, jak mladým rodinám strašně chybí babička na hlídání, jak jsou ti mladí dospělí vlastně jen přerostlé hloupé a naivní děti, jak jsou zásadní problémy s bydlením a dluhy a penězi a vůbec vyjít, výsledkem jsou statisíce bezdomovců a budoucích bezdomovců a prostě tragédie.

A za tím vším je nedostatek rodinné solidarity.

Koukněte na cikány, jak jim to krásně funguje.

Nemusí tam pracovat nikdo a jen na principu pevné solidarity a dávek krásně přežijí a dětí mohou mít jako šlupek, auta, technické vychytávky, satelity, týmové myšlení, kdy všichni vždycky vědí, na co mají nárok a nejsou na úřadech zoufalí jako my, kteří vůbec netuší, nikdo nám nepomůže, každý sám za sebe a vždycky, když cokoliv chceme od státu, tak smůla.

Lidé mají žít v tlupách.

A tlupa má mít vůdce a autority.

Současná situace, kdy každý dvacetiletý blbeček si myslí, že nad něj není, našuká si dítě s první samicí, která mu nakuká, že je to láska a pak se rychle zadluží, aby bylo kde bydlet a hlavně jsou všichni hrozně hrdí a namyšlení, jak jim to teď krásně všechno jde a jak jsou nezávislí (na dluh) a přeceňují své schopnosti, především se nenechají ponižovat tím, že by si od někoho staršího z rodiny nechali radit.

Pro společnost je to naprosto výborné.

Nahnat mladé do otroctví a problémů a mít otroky a zoufalce, co pro kus žvance a přespání a trochu tepla udělají příštích 20-30 let cokoliv, nádeničinou počínaje a pornografií a rozprodáváním orgánů konče.

Myslíte si, že by tohle šlo, kdyby fungovala tradiční RODINA ?

Které by vládl 50 letý otec, kterého poslouchá loajální matka, odrostlé děti se o každém životním rozhodnutí doma poradí, malé děti poslouchají, všichni kooperují, s nimi žije i velmi stará babička a je jich plný dům. Myslíte si, že by někdo z nich dovolil dát dům do frcu, že se zastaví bance, aby byly nějaké peníze, které vlastně nejsou na nic potřeba ?

Ani náhodou.

Po těch nejstarších, co umřeli, zbyly volné cimry, tak do nich přestěhovat mladé a rod jede dál a není potřeba otročit ani riskovat. Všechno funguje.

Pokud mladá zkouší na synka nějaké fóry a někam ho tlačit, tak na ní tchyně nebo tatík houkne, ať je nesere. Naopak v její rodině hlídá zase její zájmy její rodina a pokud žijí tam, mají větší práva oni. Je to úměrné tomu, kdo za ně platí bydlení, o koho se opírají a s kým kooperují.

Proč ne ?

Sehnout se před starším a zkušenějším, pokud to se mnou myslí dobře je samozřejmost a nikomu to neublíží. To jen bláznivá lidská práva dávají sebedůvěru nulám a nezkušeným, aby je lépe mohla společnost chytit do svých sítí a ždímat.

Starší vědí víc, mohou poradit, pomoct, vnoučata jsou jejich a jen blbec by dopustil, aby vlastní krev skončila na ulici nebo v ekonomické tragédii.

A že musí člověk respektovat autority ? No a co ? V práci také musíte poslouchat.

Hlavní problém je bohužel ten, že se někde už poměrně dávno cyklus tradiční rodiny přetrhl a nejde jej znovu spojit.

Třeba moji rodiče. Žít s nimi je něco naprosto nepředstavitelného a snad i kriminál by byl měkčí než to, muset s nimi být.

Ale proč ?

Protože oni také nežili se svými rodiči, nedohlédli na ně. Chybí zodpovědnost, tradice, sebereflexe, ohleduplnost, rodina a společenství jako cíl. Místo toho už socialistická dítka byla vychována jako sobci, zvyklí využívat rodinných výhod, ale sami si rodiny nevážící a dál a dál se to zhrošovalo.

Čím více společnost odcizovala rodičům jejich děti a brala výchovu do svých rukou, tím to celé fungovalo hůře. Ideologie a masmédia to potopily totálně. Dneska dítě vlastně rodičům vůbec nepatří, takže je skoro pochopitelné, že část rodičů namísto, aby brala dítě jako svůj životní cíl, tak je vlastně obtěžuje a kopou do něj, ať se osamostatní co nejdřív a táhne. Všechno naruby.

V tradiční společnosti by špatné rodiče seřval farář při zpovědi plus by jim do všeho kecali jejich rodiče a prostě to schéma je pavouk s mnoha zpětnými vazbami, který nedovoloval větší excesy a dbal o blaho dětí, rodiny, všech. Pokud se jedna z tisíce rodin rozpadla, tak to bylo selhání všech.

Dnes se rozpadají všechny.

Co neroztrhali komunisti, to dotrhali pravdoláskaři a feministky s demokraty.

Rodina jako společnost lidí, kteří si pomáhají, už prakticky neexistuje.


Každý sám za sebe, každému je dovoleno dělat chyby. Tedy je každý dělá a vnucuje se mu neopodstatněná sebedůvěra ve věcech, které jsou velmi riskantní a mají dalekosáhlé důsledky.

Já osobně bych drtivou většinu lidí (asi 70%) prohlásil obratem za nesvéprávné a nikomu, komu ještě nebylo 28, bych ani nedal občanku a právo podepsat hypotéku nebo volit.

Bohužel tahle společnost je bezezbytku postavena na manipulaci s hlupáky a děti bez rodičů jsou pro ni přímo ideální žrádlo.

Pak to vypadá, jak to vypadá.

zdroj:http://www.zpovedka.cz/001776.php

Facebook komentáře